OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17 CZERWCA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii XI Niedzielę Zwykła w Roku Liturgicznym.

2/ Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00, rocznicę I Komunii św. i odnowienie przyrzeczeń komunijnych,
      obchodzić będą dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii św. Dzieci te i ich rodziny polecamy modlitwie wszystkich parafian.

3/ Nabożeństwo Czerwcowe z modlitwami do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawimy dziś o godz. 15.30.

4/ Dnia 19 sierpnia odbędzie się kolejna pielgrzymka stanowa Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich.
     Spotkanie Niewiast chcących wziąć udział w pieszej pielgrzymce do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej obędzie się jutro, w poniedziałek 18 czerwca,
     po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45.

5/ W środę 20 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
      Na zakończenie Adoracji od godz. 17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6/ Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msze św. na zakończenie tego roku odprawimy w czwartek o 17.00 w intencji uczniów klas 1, 2 i 3
      oraz w piątek o godz. 8.00 w intencji klas
4, 5, 6 i 7. Zapraszamy również rodziców, rodzeństwo i dziadków.

7/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 23 czerwca od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

8/ W najbliższą Niedzielę 24 czerwca, w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00, nasz Proboszcz, ks. dr Jacek Plech, wraz z Kapłanami z rocznika 1993,
      obchodził będzie 25 rocznicę Święceń Prezbiteratu. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w tym dziękczynieniu, a Jubilatów polecamy polecamy modlitwie.

9/ Dziś kolekta specjalna, na trwający kończący się już remont sali reprezentacyjnej na probostwie, gdzie odbywają się spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej
      i inne oficjalne spotkania.

10/ W dniach 2 – 8 lipca w Kokotku k. Lublińca odbędzie się Festiwal Życia.
     Do tej festiwal prowadzony przez Ojców Oblatów odbywał się w Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu na Wschodniej granicy z Białorusią.
     Od tego roku będzie odbywał się w Kokotku. Główny organizator festiwalu o. Tomasz maniura zaprasza młodzież i wszystkich. Do licznego udziału.

11/ W dniach 22 – 29 września 2018 roku organizujemy pielgrzymkę na Sycylię, do Sanktuarium Matki Bożej „płaczącej” w Syrakuzach i św. Rozalii w Palermo.
      Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

12/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Gość Niedzielny”, Mały Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski.