WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (22 LIPCA 2018)

1/ W Liturgii XVI Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

2/ Pamiętamy iż w czasie wakacyjnym nie ma Nieszporów o 15.30, ani Mszy św. o 16.00.

3/ W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy w porządku wakacyjnym: w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00,
      zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.

4/ We wtorek 24 lipca w czasie Mszy św. o godz. 18.00 chętni będą mogli rozpocząć 33 dniową Nowennę przed Aktem Ofiarowania swego życia Najświętszej Maryi Pannie,
      którego będą mogli dokonać w dniu naszego Parafialnego Odpustu, 26 sierpnia, w Uroczystość NMP Częstochowskiej.

5/ W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–9.00
      z nabożeństwem do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na początek.

6/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 28 lipca od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
      W tym czasie okazja do spowiedzi św.

7/ Za tydzień, w Niedzielę 29 lipca, minie szósta już rocznica pracy duszpasterskiej ks. Proboszcza w naszej parafii.
    Z tej okazji polecamy Go życzliwej modlitwie wszystkich parafian.

8/ Również za tydzień w Niedzielę 29 lipca swoje 76 urodziny obchodzić będzie Mama ks. Proboszcza – Pani Irena Lidia Plech,
      która jest Szefową Kuchni na naszym Probostwie. Polecamy ją modlitwie i składamy serdeczne podziękowanie za jej ofiarną i radosną służbę.
      Msza św. w Jej intencji, zostanie odprawiona o godz. 11.00.

9/ Dziś kolekta na potrzeby parafii, a przy wyjściu z kościoła po Mszach św. zapowiadana zbiórka na działalność charytatywną w naszej parafii.
      Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

10/ Koronacja obrazu Matki Bożej Mikołowskiej Matki Miłosierdzia w bazylice św. Wojciecha w Mikołowie odbędzie się w Niedzielę 5 sierpnia b. r.
      Dokona jej ks. Abp Wiktor Skworc w czasie Mszy św. o godz. 10.30. Do udziału w tej Uroczystości zaprasza Proboszcz Bazyliki. Szczegóły na plakacie.

11/ Wszystkim wyruszającym na wakacyjne szlaki życzymy słonecznej pogody i pięknego wypoczynku,
      a tym, którzy już powrócili z wakacji życzymy udanego powrotu do codziennych obowiązków!

12/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny z obrazkiem św. Krzysztofa i modlitwą kierowcy
      oraz nasza parafialna gazetka:
Królowa Polski. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajduje się artykuł na temat fresków tworzonych w naszym kościele.