WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (29 LIPCA 2018)

1/ W Liturgii przeżywamy dziś XVII Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Pamiętamy iż w czasie wakacyjnym nie ma Nieszporów o 15.30, ani Mszy św. o 16.00.

3/ W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy w porządku wakacyjnym: w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00,
      zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.
      Wyjątek stanowią pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca, kiedy to odprawiamy Msze św. rano (7.00) i wieczorem (18.00)

4/ W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym zachęcamy do trzeźwości i abstynencji.

5/ W czwartek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny,
      odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

6/ W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–9.00 z naboż. do M. B. Nieustającej Pomocy na początek.

7/ W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

8/ Nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych odprawimy w czwartek po Mszy św. wieczornej.

9/ Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 3 sierpnia po Mszy św. porannej.

10/ Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP odprawimy w sobotę 4 sierpnia o godz. 6.30.

11/ Wizyta z posługą sakramentalną u parafian chorych i wiekiem osłabionych tradycyjnie odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00.

12/ W pierwszą sobotę miesiąca tradycyjnie odprawimy Mszę św. wynagradzającą w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00.
      Od 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej i Różańcem a także okazja do spowiedzi św.

13/ Kolekta dzisiejszej Niedzieli na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny U. Śl. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

14/ Za tydzień w niedzielę gość będziemy w parafii o. Roberta Grabka, oblata z Koszutki.
      Będzie On głosił słowo Boże i przy wyjściu z kościoła, po Mszach św. zaproponuje Kalendarze Misyjne.

15/ Koronacja obrazu Matki Bożej Mikołowskiej Matki Miłosierdzia w bazylice św. Wojciecha w Mikołowie odbędzie się w Niedzielę 5 sierpnia b. r.
      Dokona jej ks. Abp Wiktor Skworc w czasie Mszy św. o godz. 10.30. Do udziału w tej Uroczystości zaprasza Proboszcz Bazyliki. Szczegóły na plakacie.

16/ W dniu stanowej pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. 19 sierpnia wyruszy z naszej parafii VIII piesza pielgrzymka do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.
      Start z parkingu przy kościele w Podlesiu o godz. 1.15. Szczegóły na plakacie. Pielgrzymów wspieramy modlitwą.

17/ Obchody liturgiczne tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli; w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego;
      zaś w sobotę wspomnienie Proboszcza z Ars, św. Jana Marii Vianney’a.

18/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, miesięcznik Wiara, Patriotyzm i Sztuka oraz nasza parafialna gazetka Królowa Polski.
      Przy wyjściu z kościoła do zabrania gratisowo
Apostolstwo Chorych.