WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (5 SIERPNIA 2018)

1/ Dziś przypada XVIII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

2/ Dziś gościmy w parafii o. Roberta Grabka, oblata z Koszutki. Głosi On dziś słowo Boże i przy wyjściu z kościoła, po Mszach św. proponuje Kalendarze Misyjne.

3/ Pamiętamy iż w czasie wakacyjnym nie ma Nieszporów o 15.30, ani Mszy św. o 16.00.

4/ W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy w porządku wakacyjnym:
      w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.

5/ Jutro w poniedziałek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. rano o godz. 7.00 i dodatkowa wieczorem, o godz. 18.00.

6/ W środę rozpoczął się miesiąc sierpień, w którym zachęcamy do trzeźwości i abstynencji.

7/ W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–9.00
      z nabożeństwem do M.B. Nieustającej Pomocy na początek.

8/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 11 sierpnia od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Bractwa Różańcowego. Będzie także okazja do spowiedzi św.

9/ Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za tydzień w niedzielę 12 sierpnia kolekta na potrzeby parafii.

10/ W Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w środę 15 sierpnia – tradycyjnie gościć będziemy w parafii ks. Grzegorza Węglorza, proboszcza parafii Matki Boskiej Fatimskiej
      na Piotrowickich Kontach. Będzie On głosił słowo Boże. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na budowę kościoła, którą realizuje.

11/ Dnia 20 sierpnia, w dniu pielgrzymki stanowej kobiet i dziewcząt do Piekar Śl., wyruszy VIII już piesza pielgrzymka do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.
      Start w niedzielę nad ranem z parkingu przy kościele w Podlesiu o godz. 1.15. Pielgrzymujące niewiasty wspieramy modlitwą.

12/ Tegoroczny Odpust Parafialny przeżywać będziemy 26 sierpnia. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Kanclerz Kurii Metropolitalnej, ks. Jan Smolec.
      Będzie On także głosił słowo Boże.
      Odpust tradycyjnie poprzedzi „triduum modlitewne”, od czwartku do soboty, w formie Adoracji Najświętszego Sakramentu, w godz. 17.00 – 18.00.

13/ Bractwo Różańcowe planuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku oraz
      do Sanktuarium św. Józefa w Prudniku, w miejscu internowania Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd w sobotę 8 września b. r. Koszt 45 zł.
      Zapisy od dziś w zakrystii, po Mszy św. Zachęcamy do licznego udziału.

14/ Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek Święto Przemienienia Pańskiego; w środę wspomnienie św. Dominika;
      w czwartek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), w piątek Święto św. Wawrzyńca Diakona; zaś w sobotę wspomnienie św. Klary z Asyżu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, miesięcznik patriotyczny Wiara, Patriotyzm i Sztuka oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.