WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (12 SIERPNIA 2018)

1/ W Liturgii przeżywamy dziś XIX Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Pamiętamy iż w czasie wakacyjnym nie ma Nieszporów o 15.30, ani Mszy św. o 16.00.

3/ W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy w porządku wakacyjnym:
      w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.

4/ Jutro, w poniedziałek 13 sierpnia, obchodzić będziemy w parafii Dzień Fatimski. Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej o godz. 18.00,
      a po niej Różaniec Fatimski i procesja ze świecami. Spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do licznego udziału.

5/ We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
      Tego dnia Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym, o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 20.00.
      Na godz. 21.00 zapraszamy tradycyjnie na uroczysty Apel Jasnogórski.

6/ W Uroczystość Wniebowzięcia tradycyjnie gościć będziemy w parafii ks. Grzegorza Węglorza, proboszcza parafii Matki Boskiej Fatimskiej z Piotrowickich Kątów.
      Będzie On głosił słowo Boże, zaś kolekta tego dnia będzie przeznaczona na budowę kościoła, którą realizuje.

7/ W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–9.00
      z nabożeństwem do M.B. Nieustającej Pomocy na początek.

8/ W tym tygodniu 17 sierpnia przypada III piątek miesiąca. Tego dnia tradycyjnie po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

9/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 18 sierpnia od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciół Misji. Będzie także okazja do spowiedzi św.

10/ Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta specjalna na trwający remont poddasza probostwa.

11/ Za tydzień w Niedzielę 19 sierpnia, w dniu pielgrzymki stanowej kobiet i dziewcząt do Piekar Śl., wyruszy kolejna piesza pielgrzymka
      do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Start nad ranem z parkingu przy kościele w Podlesiu o godz. 1.15. Pielgrzymujące niewiasty wspieramy modlitwą.

12/ Tegoroczny Odpust Parafialny przeżywać będziemy 26 sierpnia. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Kanclerz Kurii Metropolitalnej, ks. Jan Smolec.
      Będzie On także głosił słowo Boże.
      Odpust tradycyjnie poprzedzi „triduum modlitewne”, od czwartku do soboty, w formie Adoracji Najświętszego Sakramentu, w godz. 17.00 – 18.00.

13/ Bractwo Różańcowe planuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku oraz do Sanktuarium św. Józefa w Prudniku,
      w miejscu internowania Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd w sobotę 8 września b. r. Koszt 45 zł. Zapisy od dziś w zakrystii, po Mszy św. Zachęcamy do licznego udziału.

14/ Obchody liturgiczne tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe; w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP;
       zaś w piątek Uroczystość św. Jacka Odrowąża, głównego patrona naszej Archidiecezji.

15/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, miesięcznik patriotyczny Wiara, Patriotyzm i Sztuka oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.