WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (19 SIERPNIA 2018)

1/ W Liturgii przeżywamy dziś XX Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Dziś odbywa się rokroczna pielgrzymka stanowa kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.
      Łączymy się uczestniczkami tego niezwykłego spotkania.
      Dzięki transmisji Telewizji Katowice oraz stacji radiowych Radia eM, Radia Katowice oraz Radia Piekary możemy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu.
      Pątniczki, które wyruszyły dziś w nocy z naszej parafii w pieszej pielgrzymce do Piekar Śląskich oraz wszystkie osoby tam pielgrzymujące otaczamy życzliwą modlitwą.

3/ Pamiętamy iż w czasie wakacyjnym nie ma Nieszporów o 15.30, ani Mszy św. o 16.00.

4/ W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy w porządku wakacyjnym: w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00,
      zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.

5/ We wtorek 21 sierpnia przypada 97 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Pamiętamy iż miało to miejsce 21 sierpnia 1921 roku.
      Z tej okazji z wdzięcznością modlimy się za budowniczych i wszystkich dobrodziejów naszej świątyni.

6/ W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej, (7.40–9.00) z nabożeństwem do M.B. Nieustającej Pomocy na początek.

7/ Za tydzień w niedzielę 26 sierpnia przeżywać będziemy Odpust Parafialny.
      Sumie Odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Kanclerz Kurii Metropolitalnej, ks. Jan Smolec. Będzie On także głosił kazania odpustowe.

8/ Na Sumę Odpustową zapraszamy Poczty Sztandarowe oraz Dzieci w strojach komunijnych gotowe sypać kwiaty w czasie procesji.

9/ Uroczyste Nieszpory Odpustowe odprawimy jak przed rokiem o godz. 15.30.

10/ W Dzień Odpustu zapraszamy Parafian na uroczysty Koncert Organowy, w wykonaniu wielkiego wirtuoza i kompozytora, Pana Henryka Botora z Tychów. Początek o godz. 19.00.

11/ W Odpust tradycyjnie odprawimy także Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Zapraszamy!

12/ W dniach poprzedzających Odpust, w czwartek, piątek i sobotę, w ramach triduum modlitewnego, tradycyjnie czuwać będziemy na modlitwie,
      przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 17.00 do 18.00.
      W poszczególne dni Adorację prowadzić będą parafialne grupy modlitewne w obecności relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque (1647-1690)
      – francuskiej zakonnicy (wizytki), mistyczki, która miała objawienia dotyczące kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

13/ W piątek 24 sierpnia o godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji chorych i wiekiem osłabionych parafian oraz w intencji naszych seniorów.
      Po Eucharystii w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie przy stole. Prosimy parafian, aby w miarę możliwości umożliwili chorym i seniorom przybycie na to spotkanie.

14/ Kolekta dzisiejszej Niedzieli to kolekta specjalna na trwający remont poddasza probostwa. Za tydzień w Odpust tradycyjnie kolekta „powinowata”.

15/ Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Dziękczynnej po Odpuście, do Częstochowy na Jasną Górę, w środę 29 sierpnia. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu.
      W programie Msza św. przy Obrazie, Różaniec na Błoniach oraz wizyta w Dolinie Miłosierdzia na Koronkę o godz. 15.00.
      Zapisy po Mszach św. w zakrystii dziś i za tydzień. Zaliczka: 30 zł.

16/ Bractwo Różańcowe planuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku oraz Sanktuarium św. Józefa w Prudniku,
      w miejscu internowania Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd w sobotę 15 września b. r. Koszt 45 zł. Zapisy od dziś w zakrystii, po Mszy św. Zachęcamy do licznego udziału.

17/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.