WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (16 WRZEŚNIA 2018)

1/ Dziś XXIV Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Zapraszamy na Nieszpory na godz. 15.30.

2/ Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
      Modlitwą wspieramy wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji, szczególnie w mediach katolickich.

3/ W tym tygodniu obchodzimy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

4/ Jutro w poniedziałek 17 września odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci mających przystąpić do I Komunii św. przyszłym roku.
      Początek o godz. 19.30 w kościele. Obecność przynajmniej jednego z rodziców jest obowiązkowa!

5/ Kandydaci do bierzmowania – uczniowie klas VIII oraz III Gimnazjum mogą dziś po Mszach św. w zakrystii obierać do wypełnienia
      deklarację wyrażającą chęć uczestnictwa w przygotowaniu do godnego i świadomego przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku 2019.
      Deklarację tą złożą w kancelarii parafialnej jutro w poniedziałek lub środę lub czwartek.
      Od godz. 18.45 oczekiwał ich będzie ks. Karol Pukocz, nasz wikariusz.

6/ We wtorek 18 września obchodzimy Święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.
      Młodzież naszej parafii polecamy Bogu w wytrwałej modlitwie.

7/ Rodzice mogą jeszcze zapisać swoje sześciolatki do grupy dzieci, które wraz z rodzicami będą przygotowywać się do wczesnej Komunii Św.
      Katechezy odbywają się co wtorek, o godz. 16.30 w salce pod Probostwem.

8/ Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy, co środę od godz. 17.00.

9/ Na zakończenie ok. 17.45 odprawiamy nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

10/ Spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 19 września o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy!

11/ W czwartek o godz. 17.00 Msza św. szkolna w intencji dzieci naszej parafii i ich rodzin.

12/ W czwartki zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 20.00.

13/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę 22 września poprowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Początek o godz. 17.00 i okazja do spowiedzi.

14/ W dniach 21-23 września odbędą się w naszej parafii warsztaty muzyczne organizowane przez Wspólnotę „Emmanuel”.
      Zwracamy się do rodzin naszej parafii z prośbą o przyjęcie u siebie młodych gości (na 2 noce), na wzór Światowych Dni Młodzieży.
      Zapisy oraz szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii. Zachęcamy także naszą parafialną młodzież do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.
      Warsztaty zakończy uroczysty koncert, w niedzielę 23 września, o godz. 15.00.

15/ Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania z podziałem na grupy odbędzie się w czwartek 27 września o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa!

16/ Dziś kolekta specjalna na na kończący się remont klatek schodowych wiodących na chór naszego kościoła.
      Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

17/ W dniach 25-27 października, wzorem lat ubiegłych planujemy trzydniową pielgrzymkę do Sanktuariów Polskich.
      Tym razem ruszamy
do Samktuarium św. Józefa w Kaliszu, Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy,
      do opactwa Benedyktynek w Krzeszowie, do Sanktuarium NMP Królowej Rodzin w Wambierzycach oraz opactwa Cystersów w Henrykowie
.
      W programie Panorama Racławicka. Cena ok. 350 zł. Zaliczka 150 zł. Zapisy w zakrystii.
      Ulotki z całym programem pielgrzymki do zabrania przy wyjściu z kościoła.

18/ Już od jutra 17 września w kancelarii parafialnej (od godz. 7.30) przyjmować będziemy intencje Mszy św. na rok 2019 za zmarłych.

19/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.