WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (23 WRZEŚNIA 2018)

1/ Dziś w Liturgii XXV Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

2/ Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.30.

3/ Od piątku trwają w naszej parafii warsztaty muzyczne organizowane przez ks. Henryka Otrembę, wraz ze Wspólnotą „Emmanuel” oraz muzykami z naszej parafii.
      Warsztaty kończą się dziś uroczystym koncertem, o godz. 15.00, na który zapraszamy serdecznie wszystkich parafian.

4/ Trwają zapisy sześciolatków do grupy przygotowującej się do wczesnej Komunii Św.
      Katechezy odbywają się co wtorek o godz. 16.30, w salce pod Probostwem, prowadzi Pani Katechetka Marzena.

5/ Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
      Na jej zakończenie, ok. godz. 17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6/ Msza św. „szkolna” w intencji dzieci naszej parafii i ich rodzin – w czwartek o godz. 17.00.

7/ Spotkania modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem – w każdy czwartek w godz. 20.00-21.00.

8/ Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu 29 września w ciszy. Początek o godz. 17.00 i okazja do spowiedzi.

9/ W poniedziałek rozpocznie się miesiąc październik.
      Nabożeństwa Różańcowe odprawiać będziemy codziennie o godzinie 17.15., w Niedziele o godz. 17.00, po Mszy św. popołudniowej.
      Zachęcamy do systematycznej modlitwy dorosłych, młodzież i dzieci.

10/ W czwartki tradycyjnie różaniec prowadzić będą dzieci. Początek o godz. 17.00.
      Dzieci otrzymywać będą pamiątkowe obrazeczki, przygotowane przez redakcję Gościa Niedzielnego.
      W październiku Mszy św. szkolnych nie będzie.

11/ Pierwsza katecheza przy parafii dla dzieci mającym przystąpić do I Komunii św. w maju 2018 r. oraz ich Mamuś
      odbędzie się w poniedziałek 1 października o godz. 19.00.

12/ Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. nastąpi w niedzielę 7 października
      podczas Mszy św. „Rodzinnej” o godz. 11.00.

13/ Przypominamy iż Msza św. niedzielna o godz. 20.00 w roku bieżącym zostanie odprawiona jeszcze tylko dziś i za tydzień 30 września.
      Jej odprawianie wznowimy w 1 niedzielę maja przyszłego roku.

14/ Dziś kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać z złożone ofiary. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

15/ Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania z podziałem na grupy odbędzie się w czwartek 27 września o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa!

16/ W dniach 25-27 października, planujemy pielgrzymkę do Kalisza, Trzebnicy, Krzeszowa, Wambierzyc i Henrykowa.
      W programie Panorama Racławicka. Cena ok. 350 zł. Zaliczka 150 zł. Zapisy w zakrystii.
      Ulotki z całym programem pielgrzymki do zabrania przy wyjściu z kościoła.

17/ W godzinach urzędowania kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwację intencji Mszy św. za żyjących i za zmarłych na rok 2019.

18/ Obchody liturgiczne tygodnia: we czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w piątek wspomnienie św. Wacława;
      zaś w sobotę Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

19/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, w którym dziś specjalny dodatek,
      obrazek z modlitwą o świętość kapłanów. Mamy także Małego Gościa oraz naszą parafialną gazetkę „Królowa Polski”.