WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (30 WRZEŚNIA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii XXVI Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.30.

3/ Przypominamy iż Msza św. niedzielna o godz. 20.00 w roku bieżącym zostanie odprawiona jeszcze tylko dzisiaj.
      Jej odprawianie wznowimy w pierwszą niedzielę maja przyszłego roku.

4/ Jutro, w poniedziałek rozpocznie się miesiąc październik.
      Nabożeństwa Różańcowe odprawiać będziemy codziennie o godzinie 17.15. W Niedziele o godz. 15.15 zamiast Nieszporów.
      Zachęcamy do systematycznej modlitwy dorosłych, młodzież i dzieci.

5/ W czwartki tradycyjnie różaniec prowadzić będą dzieci. Początek o godz. 17.00.
     Dzieci otrzymywać będą pamiątkowe obrazeczki, przygotowane przez redakcję Gościa Niedzielnego.

6/ W październiku Mszy św. szkolnych nie będzie.

7/ Pierwsza katecheza przy parafii dla dzieci mającym przystąpić do I Komunii św. w maju 2018 r. oraz ich Mamuś odbędzie się już jutro, w poniedziałek 01.10 o 19.00.
      Dzieci spotykają się w kościele, a mamusie w salce naprzeciw probostwa.

8/ Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. nastąpi w niedzielę 7 października podczas Mszy św. „Rodzinnej” o godz. 11.00.

9/ Katechezy dla sześciolatków, przygotowujące do wczesnej Komunii św. odbywają się we wtorki od godz. 16.30. Prowadzi Pani Katechetka Marzena, w salce pod probostwem.

10/ Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od gosz. 17.00. Od 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.

13/ Czwartkowe Spotkania Modlitewne, z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem - w każdy czwartek od godz. 20.00 - 21.00.

12/ W tym tygodniu przypadają:
I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

13/ W czwartek spowiedź dzieci ze szkoły podstawowej przed różańcem od godz. 16.30.

14/ Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 5 października, po Mszy św. porannej.
      Po nabożeństwie kolejna katecheza dla dorosłych i seniorów.

15/ Spowiedź I-piątkowa dzieci I-komunijnych w piątek od godz. 17.00.

16./ Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii i kandydatów do bierzmowania, w I piątek o 19.00.

17/ Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w I sobotę miesiąca 7 października, o godz. 6.30.

18/ Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w I sobotę m-ca 6 października. Początek o godz. 9.00.
      Zgłoszenia w zakrystii po Mszy św.

19/ Msza św. wynagradzająca za grzechy świata w duchu objawień fatimskich w sobotę o 16.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.45
      ze wspólnym 15 minutowym rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu i od godz. 17.15 modlitwa różańcowa.

20/ W Niedzielę 7 października swoje patronalne Święto obchodzić będzie Bractwo Różańcowe. Nabożeństwo Różańcowe z Bractwem o godz. 15.15.
      Msza św. w intencji członków Bractwa |Różańcowego i czcicieli NMP oraz w intencji chorążych Sztandaru Bractwa o godz. 16.00.

21/ Kolekta dzisiejsza na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Kolekta przyszłej niedzieli 7 października na potrzeby parafii.

22/ Za tydzień, w niedzielę 7 października, uczestnicy Mszy św. otrzymają list w sprawie odbudowy i przywrócenia ołtarza, wraz z reprodukcją projektu ołtarza na kartce pocztowej.

23/ W dniach 25-27 października, planujemy pielgrzymkę do Kalisza, Trzebnicy, Krzeszowa, Wambierzyc i Henrykowa.
      W programie Panorama Racławicka. Cena ok. 350 zł. Zaliczka 150 zł. Zapisy w zakrystii. Ulotki z całym programem pielgrzymki do zabrania przy wyjściu z kościoła.

24/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.