WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (14 PAŹDZIERNIKA 2018)

1/ Dziś w Liturgii przypada XXVIII Niedziela Zwykła Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe na godz. 15.15.

2/ Dziś w Polsce obchodzimy XVIII Dzień Papieski, pod hasłem 'Promieniowanie Ojcostwa'.
      Przed kościołem, po Mszach św. młodzież tradycyjnie przeprowadza zbiórkę na Fundację 'Dzieło Nowego Tysiąclecia'.
      Pamiętamy, iż Fundacja ta wspiera edukację zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

3/ Papieskie” kremówki, które miały być dzisiaj, będą za tydzień, z powodu olbrzymiej ilości zmówień skierowanych do Piekarni w Wadowicach.

4/ We wtorek 16 października obchodzić będziemy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki naszej Archidiecezji.

5/ W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zaś
      od godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe, z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6/ W środę zapraszamy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie na probostwie na godz. 19.30.

7/ W czwartek zapraszamy do naszego kościoła na spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

Początek o godz. 20.00.

8/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 20 października od godz. 17.00 wraz z Nabożeństwem Różańcowym
      poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciele Misji.

9/ Za tydzień w niedzielę 21 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny, którym rozpoczniemy Tydzień Misyjny.
      W naszych modlitwach pamiętamy szczególnie o misjonarzach i misjonarkach pochodzących z naszej parafii.

10/ Za tydzień, w Niedzielę 21 października zapraszamy do kościoła na godz. 17.00, na spotkanie z pokazem zdjęć
      z parafialnej pielgrzymki do Matki Bożej 'Płaczącej' w Syrakuzach i do innych Sanktuariów Sycylii.

11/ Dziś kolekta na misje. Za tydzień kolekta specjalna na trwający remont wnętrz salek vis-a-vis probostwa, które połączyliśmy narteksem.

12/ Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych.
      Od dzisiaj można składać w zakrystii tak zwane „zalecki”. Formularze tradycyjnie wyłożone są do zabrania przy wyjściu z kościoła.

13/ Zachęcamy do rychłego rozpoczęcia porządkowania grobów na naszym parafialnym cmentarzu i nie odkładania tego na ostatnią chwilę.
      Zachęcamy również do upewnienia się w kancelarii parafialnej, w godzinach otwarcia, czy miejsca grobowe opłacone są na kolejne lata.

14/ W dniach 25-27 października, planujemy pielgrzymkę do Kalisza, Trzebnicy, Krzeszowa, Wambierzyc i Henrykowa.
      W programie Panorama Racławicka.
Spotkanie organizacyjne uczestników odbędzie się we wtorek 16 października o godz. 19.30.

15/ Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych codziennie o godzinie 17.15.
      W Niedziele o godz. 17.00 – po Mszy św. popołudniowej, zaś w czwartki z udziałem dzieci od godz. 17.00.

16/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.