WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (18 LISTOPADA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii XXXIII Niedzielę zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Dziś obchodzimy w naszej Archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Modlitwie polecamy organistów, scholę dziewczęta z służby liturgicznej
      oraz kantorów naszej parafii.

3/ Dziś przeżywamy w parafii „. Niedzielę Powołaniową”. Gościmy kleryków z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.
      Słowo Boże głosi ks. diakon Jakub Orzechowski, pochodzący z Chełmu Śląskiego. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona Seminarium Duchowne.

4/ Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15!

5/ Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Na zakończenie ok. 17.45 modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6/ Na Mszę św. szkolna zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców oraz dziadków w czwartek 22 listopada na godz. 17.00.

7/ Adoracja sobotnia 24 listopada od godz. 17.00 prowadzona będzie przez członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
      W tym czasie okazja do spowiedzi świętej.

8/ Za tydzień w niedziele 25 listopada przypada Uroczystość Chrystusa Króla.

9/ Dziś kolekta na WŚŚD. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na remont salek.

10/ Od I Niedzieli Adwentu proponować będziemy w parafii parafialny kalendarz – cegiełkę na remonty w cenie 10 zł.
      W kalendarzu znajdują się fotografie z naszego kościoła. Polecamy!

11/ Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczniemy sprzedaż świec na stół wigilijny oraz opłatków.

12/ Za dwa tygodnie w sobotę 1 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, popularnie zwane kolędą.
      Plan tegorocznej kolędy opublikujemy za tydzień w niedzielę 25 listopada w naszej parafialnej gazetce „Królowa Polski”.
      Plan można już znaleźć na stronie internetowej w zakładce Aktualności (
www.parafia-podlesie.pl).
      W Adwencie wizyta duszpasterska odbywać się będzie w I, II i III sobotę oraz I, II i III Niedzielę Adwentu oraz w II, III i IV piątek Adwentu.
      W sobotę i Niedzielę przed Świętami (23 i 24.12) kolędowania nie będzie.
      W piątki rozpoczynamy o godz. 16.00, zaś w soboty i niedziele o godz. 15.00.
      Kolędę rozpoczniemy od ulic: Uniczowskiej, Hortensji, Storczyków, Gerberów i Goździków.

13/ I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Katowicach zaprasza uczniów zainteresowanych nauką w klasach dwujęzycznych wraz z rodzicami na dzień otwarty,
      w czwartek 22 listopada w godzinach od 15.00 do 18.00. Szczegóły na palakacie w gablocie w przedsionku kościoła.

14/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.