WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (2 GRUDNIA 2018)

1/ Dziś Kościele rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2/ Dziś gościmy w parafii o. Tomasza Maniurę OMI.
      Zapraszamy na spotkanie z o. Tomaszem, na temat ostatniej wyprawy rowerowej do Santiago, o godz. 17.00 w salce.

3/ I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do przeżywania Adwentu w abstynencji.

4/ Dziś w parafii tradycyjnie rozpoczynamy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
      Na zakończenie każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę przyjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
      Zachęcamy parafian do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na najbliższe 9 miesięcy.

5/ We wszystkie niedziele Adwentu, u Pań z Koła Charytatywnego, można się będzie zaopatrzyć w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

6/ Wczoraj rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Plan kolędy na czas Adwentu znajduje się na naszej stronie internetowej:
      w zakładce „Aktualności”, na kartkach przy wyjściu oraz w gablotach.
      Dziś odwiedzimy parafian zamieszkujących przy ul. Uniczowskiej, Hortensji i Storczyków.

7/ Od jutra rozpoczynamy Roraty. Odprawiać je będziemy od poniedziałku do soboty, o godz. 6.45.
      Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w Roratach. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów.
      Tradycyjnie uczestnicy otrzymywać będą obrazki, a na zakończenie dyplomy. Hasło Rorat: „Z Duchem Twoim”
.

8/ We wtorek 4 grudnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki naszej Archidiecezji.
      Msza św. „Barbórkowa” w intencji Górników i ich rodzin zostanie odprawiona o godz. 9.00.
      Zapraszamy wszystkich związanych z górnictwem. Zapraszamy poczty sztandarowe. Ludzi ciężkiej pracy polecamy modlitwie.

9/ Kolejna katecheza dla dzieci mających przystąpić do Pierwszej Komunii św. oraz dla obojga rodziców /Mamuś i Tatusiów/ odbędzie się jutro
      w poniedziałek o godz. 19.00. Dzieci gromadzą się w kościele, a Rodzice w salce. Początek o godz. 19.00.

10/ W Niedzielę 9 grudnia, w czasie Mszy św. „rodzinnej” o 11.00 poświęcimy medaliki i krzyżyki dzieciom przygotowujących się do I Komunii św.

11/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w środę od 17.00 i na zakończenie ok. 17.45 modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

12/ Ze względu na Msze św. „Roratnie” w grudniu Mszy św. szkolnych nie będzie.

13/ Roraty dla przedszkolaków odprawiać będziemy w czwartki Adwentu o godz. 18.00.

14/ W tym tygodniu przypadną I czwartek i I piątek miesiąca.

15/ W pierwszy czwartek miesiąca – 6 grudnia zapraszamy dzieci na spowiedź od godz. 17.00

16/ Tego dnia tradycyjnie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji powołań.

17/ W czwartek w naszym kościele kolejne spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
      Początek o godz. 20.00. Zapraszamy.

18/ W pierwszy piątek 7 grudnia, po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświ. Serca Pana Jezusa, a po nim katecheza dla dorosłych i seniorów.

19/ Spowiedź dzieci „pierwszo-komunijnych” w piątek od 17.00 oraz Msza św. w ich intencji o 18.00.

20/ W pierwszy piątek o 19.15 Msza św. „Młodzieżowa”. Od godz. 18.45 okazja do spowiedzi św.

21/ W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. odprawimy o godz. 6.45, 16.00 i 18.00.

22/ Także w sobotę 8 grudnia Bractwo Różańcowe zaprasza do udziału w Godzinie Łaski dla całego Świata.
      Od 12.00-13.00 trwać będziemy w naszym kościele na modlitwie przed Panem Jezusem.

23/ Kolekta dzisiejszej niedzieli na potrzeby parafii.
      Za tydzień kolekta na ogrzewanie kościoła, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

24/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, miesięcznika patryjotycznego
      oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

25/ Od dziś do nabycia Kalendarz Parafialny „cegiełka” (w cenie 10 zł).