WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (9 GRUDNIA 2018)

1/ Dziś II Niedziela Adwentu – przeżywamy czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2/ Zapraszamy na Niedzielne Nieszpory Adwentowe na godz. 15.15.

3/ Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia medalików i krzyżyków dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w środę 12 grudnia od 17.00 i ok. 17.45 modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5/ Roraty dla przedszkolaków odprawiamy w czwartki Adwentu o godz. 18.00. Przedszkolaki otrzymują obrazki do budowy szopki na Święta.

6/ W czwartek w naszym kościele kolejne spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
      Początek o godz. 20.00. Zapraszamy.

7/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciele Misji.
      W czasie Adoracji okazja do Spowiedzi św.

8/ We wszystkie niedziele Adwentu, u Pań z Koła Charytatywnego, można się będzie zaopatrzyć w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

9/ Trwają adwentowe odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Tegoroczne ofiary z kolęd przeznaczymy na zbliżający się remont prezbiterium.
     Plan kolędy do końca roku kalendarzowego znajduje się na naszej stronie internetowej:
www.parafia-podlesie.pl,
     z zakładce „Aktualności” oraz w gablotach. Plan pozostałych kolęd za tydzień. Dziś odwiedzimy parafian przy ul. Norblina.

10/ Trwają Roraty. Odprawimy je od poniedziałku do piątku, o godz. 6.45. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w Roratach.

11/ Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na ogrzewanie, a przy wyjściu z kościoła zbiórka za Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
      Za tydzień kolekta specjalna na trwający remont piwnic probostwa!
     Od stycznia kolekty specjalne 3 niedzieli miesiąca będą przeznaczone na planowany na września 2019 remont prezbiterium.

12/ Przy okazji składamy serdeczne podziękowania dla darczyńców, którzy złożyli ofiary kopertowe lub dokonali przelewów na ołtarz,
      który jak wiecie pragniemy przywrócić w prezbiterium naszego kościoła.
      W minionym tygodniu dokonaliśmy wpłaty kolejnej raty w wysokości 30 tyś. zł.

13/ Prosimy o dokonywanie zaległych opłat za groby na naszym parafialnym cmentarzu.
      Przypominamy, że od stycznia nowego roku opłata wzrośnie z 250 do 300 zł, od jednego miejsca grobowego na 20 lat
      (jest to najniższa opłata w Katowicach).

14/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, miesięcznika patriotycznego
      oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

15/ Dziś przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia naszego parafialnego kalendarza „cegiełki”,
      który można podarować w ramach prezentów pod choinkę, w cenie 10 zł.

16/ Trwa przygotowywanie przez Koło Chatytatywne paczek świątecznych dla potrzebujących.
       Kosz na produkty spożywcze do paczek, jak co roku, wystawiony jest przy wejściu do zakrystii.
       Zachęcamy do podwyższenia jakości przygotowanych paczek poprzez osobisty dar...