WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (10 LUTEGO 2019)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii V Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.

2/ Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

3/ Jak wszyscy wiemy odszedł do Pana emerytowany Proboszcz naszej parafii, ks. Benedykt Hałota (…). Jego pogrzeb odbył się wczoraj o godz. 11.00.
      Mszy św. przewodniczył ks. bp Marek Szkudło. Ks. Hałota został pochowany na naszym parafialnym cmentarzu, obok swoich poprzedników.
      Zmarłego Proboszcza Seniora polecamy modlitwie parafian, jednocześnie informujemy, że Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona w najbliższą sobotę 16 lutego o 7.00.

4/ Jutro, w poniedziałek 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, tradycyjnie obchodzone w Kościele jako Międzynarodowy Dzień Chorego.
      Z tej okazji tradycyjnie przeżywać będziemy Dzień Chorego w parafii. Msza św. w intencji chorych i cierpiących z udzieleniem Sakramentu Chorych o godz. 9.00,
      a po niej Koło Charytatywne zaprasza do salki na spotkanie przy stole.

5/ Środowa Adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, na jej zakończenie, o godz. 17.45.

6/ W czwartek w naszym kościele kolejne spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Początek o godz. 20.00. Zapraszamy.

7/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 16 lutego prowadzą członkowie Przyjaciół Misji i Rodziny Radia Maryja. Początek o godz. 17.00. W tym czasie spowiedź.

8/ Trwają Ferie Zimowe. Zapowiadany wyjazd jednodniowy, dla dzieci, które pozostają w Podlesiu w czasie ferii, odbędzie się nie jak zapowiadaliśmy w środę 13 lutego
       lecz w piątek 15 lutego. Zapisy po Mszy św. w zakrystii. Zaliczka 10 zł. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Za zmianę przepraszamy.

10/ Dziś kolekta na ogrzewanie kościoła, salek i probostwa. Za tydzień w niedzielę 17 lutego 2 kolekta specjalna, na remont prezbiterium naszego kościoła.
      Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!

11/ Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.