WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (31 MARCA 2019)

Dziś przeżywamy w Liturgii IV Niedzielę Wielkiego Postu zwaną Niedzielą Radości (Laetare). W ten sposób W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ Ojciec Święty tego dnia poświęca złotą różę, którą ofiaruje osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd dziś w Liturgii różowy kolor szat.

Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żalów na godz. 15.15. Kazania pasyjne głosi ks. Krzysztof Kregel, wikariusz w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w Katowicach Piotrowicach. Przed nabożeństwem – od godz. 15.05 odczytywać będziemy wypominki za zmarłych (podobnie jak w piątki przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej).

Pod chórem panie z Koła Charytatywnego proponują świece – „Paschaliki” na stół wielkanocny, w cenie 6 zł, z których dochód przeznaczony będzie na działalność charytatywną.

Od dziś tradycyjnie wystawiamy kosz na artykuły spożywcze (słodycze, owoce etc.) do paczek świątecznych, które przygotuje Koło Charytatywne naszej parafii dla potrzebujących parafian.

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich Rodziców odbędzie się jutro, 1 kwietnia o godz. 19.00. Jest to spotkanie obowiązkowe.

Pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w sobotę 6 kwietnia. Uczniowie klas III o godz. 11.00, zaś „Wcześniaki” o godz. 12.30.

W środę zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Na zakończenie o godz. 17.45 krótkie Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W czwartek w naszym kościele kolejne spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Początek o godz. 20.00. Zapraszamy.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, ze wszystkimi nabożeństwami odprawianymi co miesiąc.

Młodzież zapraszamy na Mszę św. w I piątek miesiąca w ich intencji wyjątkowo na 18.00.

Dziś kolekta na potrzeby parafii, podobnie za tydzień. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Z inicjatywy naszych parafian organizujemy II Drogę Krzyżową Ulicami Podlesia. Odbędzie się ona w najbliższy piątek 5 kwietnia po Mszy św. wieczornej, o godz. 19.00. Na początek odczytane zostaną „zalecki” za zmarłych, a następnie przejdziemy z krzyżem ulicami: Michałowskiego, Storczyków, Malwy, Marzanny, Mieczyków, Storczyków i Michałowskiego z powrotem do kościoła. Poszczególne rozważania prowadzić będą przedstawiciele grup parafialnych. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności młodzież i dzieci!

Tego dnia Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 nie będzie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz parafialnego tygodnika Królowa Polski.