WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (14 KWIETNIA 2019)

1/ Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

2/ Poświęcenie palm dokonujemy w czasie każdej Mszy św. Zaś procesja z palmami do kościoła, jak co roku, odbędzie się przed Mszą św. „rodzinną” o godz. 11.00.

3/ Ostatnie w tym roku Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.15.

4/ O dziś rozpoczynamy w Liturgii świętowanie Wielkiego Tygodnia.

5/ W Wielkim Tygodniu zachęcamy do spowiedzi św. każdego dnia – według planu znajdującego się na drzwiach kościoła, w gablotach, w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

6/ Spotkanie formacyjne dla dzieci wczesno-komunijnych sprzed 2 lat, które 3 maja podczas uroczystości wczesno-kominujnej o godz. 11.00 mają odnowić przyrzeczenia – odbędzie się w Wielki Wtorek 16.04.19 r., o godz. 18.00 w salce pod Probostwem.

7/ Przedświąteczna wizyta u chorych w Wielki Piątek od godz. 12.00. Zapisy w zakrystii.

8/ W Wielką Środę zachęcamy do udziału w Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy od godz. 17.00 – jako wynagrodzenie w dniu zdrady Judasza.

9/ Od Wielkiego Czwartku przeżywać będziemy w Kościele Święte Triduum Paschalne Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Będą to szczytowe momenty całego roku liturgicznego. Triduum rozpoczniemy Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, a momentem kulminacyjnym będzie Liturgia Wigilii Paschalnej sprawowana w Wielką Sobotę wieczorem, po zachodzie słońca. Procesja Rezurekcyjna wyruszy bezpośrednio po Wigilii Paschalnej. Triduum Sacrum zakończymy II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

10/ Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00, a po niej czuwanie modlitewne w Ciemnicy do godz. 22.00.

11/ Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.00, zaś Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00.

12/ Po Liturgii czuwanie przy Bożym Grobie do godz. 23.00.

13/ W Wielki Piątek, przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej o godz. 14.45 dokonamy poświęcenia nowego Krzyża Misyjnego, który postawimy w miejsce starego zmurszałego. Krzyż ten został przygotowany i podarowany parafii przez grupę parafian, z inicjatywy jednego z nich. Pragnę im niniejszym serdecznie podziękować.

14/ W Wielki Piątek i Wielką Sobotę ofiary na Boży Grób w Jerozolimie i na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej.

15/ Pamiętamy, że w Wielki Piątek obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość.

16/ Od Wielkiego Piątku 19 kwietnia trwać będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Białą. Codziennie w naszym kościele o 15.00 wspólna modlitwa Koronki do Miłosierdzia Bożego.

17/ Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę, do Wigilii Paschalnej.

18/ Pokarmy święcić będziemy w Wielką Sobotą o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00.

19/ Na Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Noc zapraszamy, jak co roku, na godz. 21.00.

20/ Świece na Wigilię Paschalną będą od dziś do nabycia przy wyjściu z kościoła. Mamy także 'Przewodnik po Wielkim Tygodniu'.

21/ Dziś kolekta specjalna na remont salek. Za tydzień, w Wielkanoc, kolekta powinowata.

22/ W drugi dzień Świąt, w Poniedziałek Wielkanocny, tradycyjnie kolekta na Wydział Teol. i KUL.

23/ Kancelaria paraf. w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny jest nieczynna.

24/ Za tydzień, w Niedzielę Białą, 28 kwietnia o godz. 17.00, odbędzie się w naszej parafii Koncert Organowy Michała Botora.

25/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.