WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (19 MAJA 2019)

Dziś w Liturgii Kościoła obchodzimy V Niedzielę Wielkanocną.

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwie Majowym o godz. 15.30.

Dziś w Archikatedrze w Katowicach o godz. 12.00 Msza św. w intencji małżonków przeżywających w tym roku jubileusze Sakramentu Małżeństwa.

Dziś rocznicę urodziny obchodzi nasz Metropolita, ks. Arcybiskup Wiktor Skworc. Solenizanta polecamy modlitwie parafian.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Od godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe, z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W najbliższą sobotę 25 maja o godz. 11.00, w naszym kościele, Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, udzieli ks. bp Grzegorz Olszowski. Kandydatów do bierzmowania ich świadków oraz ich rodziny polecamy modlitwie.

Próba generalna kandydatów do bierzmowania, wraz ze świadkami, odbędzie się w piątek 24 maja o 19.00.

W przyszłą Niedzielę odbędzie się Pielgrzymka stanowa mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce.

Dziś kolekta specjalna na zbliżający się remont prezbiterium. Za składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dziś młodzież przed kościołem, po Mszach św. proponuje Papieskie Kremówki z Wadowic, na cześć św. jana Pawła II, którego 99 rocznica udrodzin przypadała wczoraj 18 maja. Dochód z kremówek przeznaczymy na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych młodzieży. Z naszej parafii z roku bieżącym wyjedzie na Oazowe rekolekcje aż 19 osób!

Za tydzień gościć będziemy w parafii ks. Dariusza Gadomskiego z Mąkołowca. Będzie on głosił słowo Boże i zbierze kolektę na budowę kościoła, którą realizuje.

Informujemy, iż w Uroczystość Bożego Ciala, 20 czerwca w Procesji z Najświętszym Sakramentem pójdziemy ulicami: Michałowskiego, Trojoka, Krmii Krajowej oraxz Okrąglicą, aż do jej końca, gdzie zostanie odprawione Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Juz dziś modlimy sie o pogodę.

Czas pomyśleć o tegorocznym Festynie Parafialnym „Kole Fary”. Od następnej Niedzieli 26 maja można zacząć przynosić gadżety, zabawki i książki do zabawy loteryjnej. Prosimy także
o dofinansowanie organizacji Festynu.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz naszej parafialnej gazetki: Królowa Polski.