WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (26 MAJA 2019)

Dziś przeżywamy w Liturgii VI Niedzielę WielkanocnąZapraszamy na Nabożeństwo Majowe na godz. 15.30.

Dziś gościmy w parafii ks. Dariusza Gadomskiego z Mąkołowca. Kolekta dzisiejsza przeznaczona będzie na budowę kościoła, którą realizuje.

Dziś odbywa się Pielgrzymka Stanowa Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich. Łączymy się duchowo z naszymi pielgrzymami i wspieramy ich w modlitwie.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, zwane tradycyjnie Dniami Krzyżowymi. W tych dniach po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40 wyruszamy z procesją
do krzyża misyjnego przed kościołem. W poniedziałek modlimy się szczególnie o pomyślne zasiewy, we wtorek o uświęcenie pracy ludzkiej, a w środę za głodujących.

W środę zapraszamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godziny 17.00. Od 17.30 Nabożeństwo Majowe.

Od piątku 31 maja rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która w roku bieżącym obchodzić będziemy 9 czerwca.

W tym tygodniu, dnia 1 czerwca, przypadnie Pierwsza Sobota Miesiąca. O godz. 6.30 tradycyjnie odprawimy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych parafian z posługa sakramentalną (zapisy w zakrystii), zaś o godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza św. „wynagradzająca, za grzechy Świata, w duchu objawień fatimskich”. Od godz. 16.45. Adoracja z rozważaniem jednej z Tajemnic Różańcowych, a od 17.30 Nabożeństwo Majowe.

Uczniowie obecnych klas 7, którzy pragną w 2020 roku przyjąć sakrament bierzmowania, proszeni są, by złożyli podania o przyjęcie do grona kandydatów w kancelarii parafialnej. Można to uczynić w w dniach 30, 31 maja, oraz 5, 6, 7 i 10 czerwca od godziny 19:00. Wzory podań można odebrać w zakrystii, bądź w kancelarii. Uczniowie klas 7 naszej szkoły otrzymają wzory podań na lekcji religii. Msza Święta dla kandydatów odbędzie się w piątek 14 czerwca o godzinie 18:00. Po Mszy podział na grupy i szczegółowe informacje.

W sobotę 8 czerwca, w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego odbędzie się w naszej parafii Czuwanie Modlitewne prowadzone przez wspólnotę Emmanuel, do której należy
ks. Henryk Otremba, nasz rezydent. Początek czuwania o godz. 16.00.

Za tydzień w Niedzielę 2 czerwca przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Za złożone dziś ofiary na budowę kościoła na Mąkołowcu składamy serdeczne Bóg Zapłać. Za tydzień kolekta na potrzeby Archidiecezji.

Prosimy o przynoszenie gadżetów: pluszaków, zabawek, gier planszowych i książek i innych upominków do zabawy loteryjnej, na czas Festynu „Kole Fary”.

Zwracamy się także z prośbą o dofinansowanie organizacji naszego VI Festynu „Kole Fary”.

Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski.

Dziś z Dniu Matki składamy z serca płynące życzenia dla wszystkich Mamuś i wyrażamy wdzięczność oraz zapewniamy o modlitwie.