WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (2 CZERWCA 2019)

Dziś przeżywamy w Liturgii Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa na 15.30.

W środę zapraszamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godziny 17.00.
Od 17.45 modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o 17.00 odprawimy Mszę św. „szkolną”, w intencji dzieci z naszej parafii i ich rodzin.
Wcześniej spowiedź dzieci szkoły podstawowej przed pierwszym piątkiem miesiąca od 16.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek kolejnego miesiąca.

W czwartek 6 czerwca po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo w intencji powołań.

W piątek po Mszy św. porannej, ok. 7.45 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś po nim kolejna Katecheza dla dorosłych i seniorów.

Spowiedź dla dzieci pierwszo-komunijnych i wczesno-komunijnych w piątek od godz. 17.00.

Od piątku 31 maja trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą w roku bieżącym obchodzić będziemy 9 czerwca.

W sobotę 8 czerwca w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego chcemy wspólnie czuwać w naszym parafialnym Wieczerniku.
Zapraszamy na Czuwanie Modlitewne z Adoracją Najświętszego Sakramentu,
animowane, jak przed rokiem, przez Wspólnotę Emmanuel, do której należy ks. Henryk, nasz Rezydent.
Spotkanie
rozpocznie się o godz. 16.00 – modlitwą uwielbienia, potem Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, parafialna Msza św. o 18.00.
Od godz. 19.00 konferencja, świadectwa i modlitwy do Ducha Świętego. O godz. 20.00 Msza św. w intencji uczestników czuwania oraz
zakończenie Apelem Jasnogórskim ok. 21.00.
Szczegóły na plakatach w gablotach
. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian.

Dziś kolekta na potrzeby Archidiecezji, za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Uczniowie obecnych klas 7, którzy pragną w 2020 roku przyjąć sakrament bierzmowania, proszeni są, by złożyli podania o przyjęcie do grona kandydatów w kancelarii parafialnej. Można to uczynić w w dniach 5, 6, 7 i 10 czerwca od godziny 19:00. Wzory podań można odebrać w zakrystii, bądź w kancelarii. Uczniowie klas 7 naszej szkoły otrzymają wzory podań na lekcji religii. Msza Święta dla kandydatów odbędzie się w piątek 14 czerwca o godzinie 18:00. Po Mszy podział na grupy i szczegółowe informacje.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, ostatnie przed wakacjami, odbędzie się w środę, 12 czerwca , o godz. 19.30 na Probostwie.

Prosimy o przynoszenie gadżetów: pluszaków, zabawek, gier planszowych i książek i innych upominków do zabawy loteryjnej,a zbliżający się Festyn „Kole Fary”.

Prosimy jak co roku o dofinansowanie organizacji VI już Festynu.

Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego z planszą na majowe oraz naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski.