WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (9 CZERWCA 2019)

Dziś przeżywamy w Liturgii Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to uroczystość dopełniająca Tajemnicę Paschalną Chrystusa i Kościoła. Wierni mogą dziś uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe ze śpiewami do Ducha Świętego na godz. 15.30.

Dziś odbywa się pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszo-komunijnych do Katedry w Katowicach.

W poniedziałek obchodzimy w Kościele Święto NMP Matki Kościoła. Jest to także Misyjny Dzień Chorych.

Od poniedziałku rozpoczynamy w Liturgii drugą cześć Okresu Zwykłego, o którym przypominać będzie zielony kolor szat liturgicznych.

W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Zachęcamy do udziału.

W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W modlitwie pamiętamy o powołanych i modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 15 czerwca poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryi i Przyjaciół Misji.

Dziś tradycyjnie kolekta powinowata. Za tydzień kolekta specjalna, na remont prezbiterium.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w piątek 14 czerwca o 19.30.

Uczniowie obecnych klas 7, którzy pragną w 2020 roku przyjąć sakrament bierzmowania, proszeni są, by złożyli podania o przyjęcie do grona kandydatów w kancelarii parafialnej. Można to uczynić jeszcze 10 czerwca od godziny 19:00. Wzory podań można odebrać w zakrystii, bądź w kancelarii. Uczniowie klas 7 naszej szkoły otrzymają wzory podań na lekcji religii. Msza Święta dla kandydatów odbędzie się w piątek 14 czerwca o godzinie 18:00. Po Mszy podział na grupy i szczegółowe informacje.

Za tydzień 16 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Trójcy Przenajśw. .

Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 20 czerwca. Procesja z Najświętszym Sakramentem podąży ulicami: Michałowskiego, Trojoka, Armii Krajowej oraz Okrąglicą, aż do końca. Na zakończenie procesji odprawimy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po procesji odprawimy ostatnią Mszę św. z Uroczystości Bożego Ciała
o godz. 12.30.

W Boże Ciało 20 czerwca popołudniu odbędzie się kolejny – szósty już Festyn Parafialny „Kole Fary”. Tradycyjnie prosimy o upieczenie i podarowanie kołocza i innych ciast na tę okoliczność. Prosimy także, by jeszcze ofiarować gadżety: pluszaki, inne zabawki, książki etc. do zabawy loteryjnej. Liczymy także na wsparcie finansowe festynu. Na plakatach można będzie zapoznać się ze szczegółami planowanych atrakcji. W programie między innymi koncert Gangu Marcela.

Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski. Apostolstwo Chorych do zabrania.