WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (4 SIERPNIA 2019)

Dziś przypada XVIII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Pamiętamy iż w czasie wakacyjnym nie ma Nieszporów o 15.30, ani Mszy św. o 16.00.

W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy w porządku wakacyjnym: w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.

We wtorek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia Msza św. zostanie odprawiona tylko wieczorem o godz. 18.00.

W czwartek rozpoczął się miesiąc sierpień, w którym tradycyjnie zachęcamy do abstynencji.

W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–9.00 z nabożeństwem do M.B. Nieustającej Pomocy na początek.

Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 10 sierpnia od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Bractwa Różańcowego. Będzie także okazja do spowiedzi św.

Do 16 sierpnia trwać będzie zastępstwo wakacyjne, które podjął w naszej parafii o. Maksymilian, franciszkanin z Panewnik.
W tym czasie kancelaria parafialna czynna będzie jedynie we wtorki i piątki, w godzinach 16.00 – 17.30.
W poniedziałki i czwartki rano kancelaria będzie nieczynna.

Za tydzień, z Niedzielę 11 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii o. Dominika Ochlaka, oblata z Kokotka.
Będzie On głosił słowo Boże, a przy wyjściu z kościoła po Mszach św. poprosi o materialne wsparcie oblackich inicjatyw duszpasterskich, na czele z Festiwalem Życia.

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w czwartek 15 sierpnia – tradycyjnie gościć będziemy w parafii ks. Grzegorza Węglorza, proboszcza parafii Matki Boskiej Fatimskiej na Piotrowickich Kontach. Będzie On głosił słowo Boże. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na budowę kościoła, którą realizuje.

Dnia 18 sierpnia, w dniu pielgrzymki stanowej kobiet i dziewcząt do Piekar Śl., wyruszy VIII piesza pielgrzymka do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.
Start w niedzielę nad ranem z parkingu przy kościele w Podlesiu o godz. 1.15. Pielgrzymujące niewiasty wspieramy modlitwą.

Tegoroczny Odpust Parafialny przeżywać będziemy 25 sierpnia. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Dyrektor Wydziału Katechetycznego naszej Archidiecezji, ks. dr hab. Roman Buchta. W dniu Odpustu będzie On głosił słowo Boże.

Odpust tradycyjnie poprzedzi „triduum modlitewne”, od czwartku do soboty, w formie Adoracji Najświętszego Sakramentu, w obecności relikwii bł. ks. Michała Sopoćko, w godz. 17.00 – 18.00.

Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w środę 28 sierpnia. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu. Zapisy w zakrystii.

Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za tydzień w niedzielę 11 sierpnia kolekta na potrzeby parafii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski. Apostolstwo Chorych do zabrania przy wyjściu z kościoła.