WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (25 SIERPNIA 2019)

Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową.

Dziś gościmy w parafii ks. dr. hab. Romana Buchtę, Dyrektora Wydziału Katechetycznego naszej Archidiecezji. Głosi On dziś słowo Boże i będzie przewodniczył Sumie Odpustowej o godz. 11.00.

Dziś zapraszamy na Uroczysty Koncert Organowy, w wykonaniu znanego kompozytora i wirtuoza, Pana Henryka Botora z Tychów. Początek o godz. 15.00.

Uroczyste Nieszpory Odpustowe odprawimy o godz. 19.00.

Dziś także tradycyjnie odprawimy Apel Jasnogórski o godz. 21.00, którym zakończymy nasze świętowanie. Serdecznie zapraszamy!

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu po raz ostatni odbędzie się po Mszy św. porannej z nabożeństwem do M.B. Nieustaj. Pomocy na początek i błogosł. Sakram. o 9.00.

Zapraszamy do udziału w Parafialnej Pielgrzymce Dziękczynnej po Odpuście do Częstochowy, na Jasną Górę, w najbliższą środę 28 sierpnia. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu. W programie Msza św. przy Obrazie, Różaniec na Błoniach oraz wizyta w Dolinie Miłosierdzia na Koronkę o godz. 15.00. Zapisy po Mszach św. w zakrystii dziś i jutro do godz. 20.00. Zaliczka: 30 zł.

Spotkanie uczestników pielgrzymki szlakiem ks. Dolindo Ruotolo, planowanej na drugą połowę września, odbędzie się w środę 28 sierpnia o godz. 19.30. Kolejna zaliczka mile widziana.

Katowickie Dożynki zostaną odprawione za tydzień 1 września w Podlesiu. Msza św. o godz. 13.00, a po niej tradycyjne obchody na stadionie Podlesianki.

W poniedziałek 2 września rozpoczynie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej oraz Pani Dyrektor, o godz. 9.00. Na zakończenie Mszy św. dokonamy poświęcenia tornistrów, przyborów szkolnych oraz tradycyjnych tyt uczniom klas pierwszych.

Już od poniedziałku 2 września można będzie rezerwować intencje Mszy św. na nowy rok kalendarzowy 2020. Przez pierwsze dwa tygodnie tradycyjnie przyjmować będziemy intencje
za żyjących, a dopiero od
poniedziałku 16 września za zmarłych.

W poniedziałek 2 września zapraszamy rodziców z dziećmi pragnącymi przystąpić do wczesnej Komunii św. w roku 2020, na pierwszą katechezę. Początek o godz. 16.30.

Dziś kolekta powinowata. Kolekta przyszłej niedzieli 1 września na potrzeby Archidiecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

Wszystkim uczestnikom Liturgii Odpustowej życzymy obfitości Bożych łask, przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej, naszej Patronki.