WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (15 WRZEŚNIA 2019)

Dziś XXIV Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą wspieramy wszystkich odpowiedzialnych za przekaz informacji, szczególnie w mediach katolickich.

Zapraszamy na Nieszpory na godz. 15.15.

W tym tygodniu obchodzimy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

W poniedziałek 16 września odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci mających przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii przyszłym roku. Początek o godz. 19.00 w kościele. Obecność przynajmniej jednego z rodziców jest obowiązkowa!

Ostatnie spotkanie pielgrzymów udających się na pielgrzymkę szlakiem ks. Dolindo Ruotolo, w dniach 24.09 – 01.10, odbędzie się w najbliższy wtorek 17 września o godz. 19.30. Pielgrzymów polecamy modlitwie.

W środę 18 września przypada Święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Młodzież naszej parafii polecamy Bogu w wytrwałej modlitwie.

Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy, co środę od godz. 17.00.
Na zakończenie ok. 17.45 odprawiamy nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Rodzice mogą jeszcze zapisywsześciolatki do grupy dzieci, które wraz z rodzicami będą przygotowywać się do wczesnej Komunii Św. Katechezy odbywają się w czwartki, o godz. 16.30 w salce pod Probostwem. Za pisy trwć będą do końca września.

W każdy czwartek grupa modlitewna naszej parafii zaprasza na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem na godz. 20.00.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką tradycyjnie odprawimy w III piątek miesiąca 20 września po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.45.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę 21 września animowana będą przez członków wspólnoty Przyjaciół Misji oraz Rodziny Radia Maryja. Początek o godz. 17.00 i okazja
do spowiedzi.

Dziś kolekta specjalna na remont kaplic bocznych naszego kościoła. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za hojność składamy serdeczne Bóg zapłać!

Już od jutra 16 września w kancelarii parafialnej (7.30-9.00) przyjmować będziemy rezerwację intencji Mszy św. na rok 2019 za zmarłych.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.