WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (10 LISTOPADA 2019)

Dziś przeżywamy w Liturgii XXXII Niedzielę zwykłą w Roku Liturgicznym. Dziś także Dzien Solidarności z Kościółem Prześladowanym - szczególnie w Sudanie Południowym.

Dziś przy wyjściu z kościoła po Mszach św. zbiórka na Papieską Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Dziś podczas Mszy św. „rodzinnej” dokonamy poświęcenia i wręczenia Skarbczyków dzieciom przygotowującym się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej. Dzieci te i ich rodziny polecamy modlitwie wszystkich.

Jutro, w poniedziałek 11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wdzięczni Bogu za dar wolności modlić się będziemy za wszystkich, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce. Z tej okazji o godz. 9.00 odprawimy Msza św. w intencji Ojczyzny.

We wtorek 12 listopada przypada w naszej parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorować będziemy od godz. 7.45 do 17.55 i od godz. 17.45 – 21.00. Prosimy członków grup parafialnych o obecność w poszczególnych godzinach Adoracji. Zachęcamy do Adoracji wszystkich parafian, także dzieci i młodzież.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Na zakończenie Adoracji o godz. 17.45 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W sobotę 16 listopada, o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie organizacyjno-sprawozdawcze przełożonych Róż Różańcowych naszego Bractwa Różańcowego. Chcemy także powrócić do Różańca w intencji Ojca Świętego i kapłanów – w każdy czwartek o godz. 17.30.

Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 16 listopada od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciół Misji. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

W dniach 18-20 listopada (pn-wt-śr) odbędą się w naszej parafii Nauki Przedślubne dla Narzeczonych w godz. 19.00-21.00. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Natomiast 21 listopada (czwartek) odbędzie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00.

Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna na trwający remont kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W dniu 22 listopada (piątek) odbędzie się tradycyjna już pielgrzymka na Jasną Górę. W programie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 17.30, Różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 19.00 oraz udział w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00. Zbiórka na parkingu koło kościoła o godz. 15.15. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowej Polski.