WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (17 LISTOPADA 2019)

Dziś przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Ubogich, zaś w naszej Archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Modlitwą wspieramy naszych organistów, scholę dziecięcą oraz dziewczęta z służby liturgicznej śpiewające psalmy i naszych kantorów. Modlimy się także w intencji ubogich.

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Na zakończenie ok. 17.45 modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W najbliższy piątek 22 listopada odbędzie się tradycyjna już pielgrzymka na Jasną Górę. W programie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 17.30, Różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 19.00 oraz udział w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00. Zbiórka na parkingu koło kościoła o godz. 15.15. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

Adoracja sobotnia 23 listopada od godz. 17.00 prowadzona będzie przez członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej.

Za tydzień w niedziele 24 listopada przypada Uroczystość Chrystusa Króla. Na uroczystości odpustowe do katowickiej Archikatedry na godz. 12.00 zaprasza  ks. Arcybiskup Wiktor Skworc.

Spotkanie członków Koła Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek 25 listopada o 17.00, w salce naprzeciw Probostwa. Obecność członków jest obowiązkowa. Zachęcamy parafian do włączenia się w posługę charytatywną w naszej Parafii.

Dziś kolekta specjalna na trwający remont kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za tydzień kolekta na potrzeby Archidiecezji.

Od I Niedzieli Adwentu, dnia 1 grudnia, panie z Koła Charytatywnego rozpoczną sprzedaż świec na stół wigilijny oraz opłatków. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na potrzebujących.

Od I Niedzieli Adwentu proponować będziemy w parafii parafialny kalendarz – cegiełkę w cenie 10 zł. W kalendarzu znajdą się fotografie elementów nastawy ołtarzowej, którą przygotowujemy dla naszego kościoła.

Za dwa tygodnie w Niedzielę 1 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, popularnie zwane kolędą. Plan kolędy za tydzień w niedzielę 24 listopada w parafialnej gazetce „Królowa Polski”. Od dziś na stronie internetowej w zakładce Aktualności. W Adwencie chodzić będziemy w I, II i III Niedzielę Adwentu oraz w II, III i IV piątek i sobotę Adwentu. W Niedzielę przed Świętami (24.12) kolędowania nie będzie. W piątki do godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 15.00. Kolędowanie rozpoczniemy od ulic: Mieczyków, Malczewskiego, Strzelnicy i Marzanny.

Jak przed rokiem chcemy wspomóc Hospicjum Dziecięce w Tychach. W koszu wyłożonym do następnej Niedzieli obok zakrystii można złożyć pieluchomajtki o rozmiarze S lub XS, pampersy „5”,podkłady, emolienty, chusteczki nawilżane, proszki i płyny do prania.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowej Polski.