WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (26 STYCZNIA 2020)

Dziś przeżywamy w Liturgii III Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Dziś gościmy w parafii ks. Dariusza Gadomskiego, budowniczego kościoła na Mąkołowcu. Głosił On dziś słowo Boże. Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na budowę kościoła, którą realizuje.

Kończą się dziś Ferie Zimowe. Zgodnie z zapowiedzią od poniedziałku 27 stycznia kontynuujemy odwiedziny kolędowe zwane popularnie „Kolędą”. Przypominamy, iż plan kolędy po feriach znaleźć można na naszej stronie internetowej. W poniedziałek ruszamy na ul. Piwonii, ul. Sumów oraz ul. Kryształową; we wtorek na ul. Uniczowską, ul. Hortensji oraz ul. Nagietek, zaś w środę na ul. Uniczowską i ul. Storczków. Rozpoczynamy od godz. 16.00.

Zapraszamy do udziału w środowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00. Na zakończenie o godz. 17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Zapraszamy do udziału w czwartkowym spotkaniu grupy modlitewnej. Początek o godz. 20.00.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP odprawimy w sobotę 1 lutego, o godz. 6.30.

Chorych z posługą sakramentalną nawiedzimy w sobotę 1 lutego, od godz. 9.30. Zapisy chorych w zakrystii po Mszach św.

Msza św. „wynagradzająca” w sobotę, 1 lutego, o godz. 16.00, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej, animowana przez Bractwo Różańcowe.

W Niedzielę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu w czasie Liturgii nastąpi poświecenie gromnic.

Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta z tego dnia tradycyjnie przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

Za tydzień, w Niedzielę 2 lutego, zapraszamy na Koncert Kolędowy w wykonaniu renomowanego zespołu chórzystów „Camerata Silesia”, który w czerwcu i lipcu zeszłego roku nagrywał swoje najnowsze płyty w naszym parafialnym kościele. Początek koncertu o godz. 17.00.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.