WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (9 LUTEGO 2020)

Dziś przeżywamy w Liturgii V Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

We wtorek 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzone w Kościele jako Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji tradycyjnie przeżywać będziemy Dzień Chorego w parafii. Msza św. w intencji naszych chorych i cierpiących z udzieleniem Sakramentu Chorych o godz. 9.00, a po niej Koło Charytatywne zaprasza do salki na spotkanie przy stole.

W najbliższą środę 12 lutego swoje kolejne urodziny obchodził będzie nasz Wikariusz, ks. dr Tomasz Seweryn. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00.

Środowa Adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, na jej zakończenie, o godz. 17.45.

W czwartek 13 lutego Bractwo Różańcowe zaprasza do wspólnej modlitwy Różańcowej od godz. 17.30. O godz. 18.00 tradycyjnie Msza św. w intencji członków Bractwa Różańcowego oraz czcicieli Matki Bożej, ze wspomnieniem zmarłych członków Bractwa. Bractwo Różańcowe zamówiło na ten dzień, na godz. 18.00, Mszę św. za + ks. Benedykta Hałotę, z okazji 1 rocznicy śmierci.

W czwartek 13 lutego kolejne urodziny obchodził będzie Pan Józef Knapik, nasz organista. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00.

Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 15 lutego prowadzą członkowie Bractwa Różańcowego. Początek o godz. 17.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

Dziś kolekta na potrzeby Archidiecezji, a konkretnie na utrzymanie, remonty i działalność diecezjalnych domów rekolekcyjnych. Za tydzień w niedzielę 16 lutego kolekta specjalna, na remont prezbiterium naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

W miniony piątek rozpoczęła się w naszym dekanacie: Katowice-Piotrowice wizytacja kanoniczna. Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc wizytuje parafię dziekańską pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrowicach. Ks. bp Grzegorz Olszowski wizytuje parafię na Kontach pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Wizytacja kanoniczna w naszej parafii odbędzie się w dniach 20-22 marca. Przeprowadzi ją ks. Biskup Grzegorz Olszowski. W związku z wizytacją w sobotę 21 marca młodzież naszej klas VIII z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sprawę wizytacji polecamy modlitwie.

W dniach 23-30 września planujemy pielgrzymkę (samolotem) do Medjugorie (Bośnia i Hercegowina) i Chorwacji. W programie zwiedzanie Dubrownika, Splitu, Trogiru i Mostaru. Mamy już około 30 chętnych. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.