WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (3 MAJA 2020)

Dziś obchodzimy w Kościele IV Niedzielę Wielkanocną. Jest to Niedziela Dobrego Pasterza. W sposób szczególny modlimy się dziś za powołanych i o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafialnej wspólnoty.

Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona dziś, w Niedzielę 3 maja, o godz. 11.00.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania.

W czasie stanu epidemicznego co Niedzielę transmitujemy w internecie Mszę św. o godz. 11.00.

Od 20 kwietnia obowiązuje nas zarządzenie ks. Arcybiskupa, umożliwiające uczestnictwo we Mszy św. przede wszystkim tym, którzy zamówili daną intencję.

W naszym parafialnym kościele, (w zgodzie z zasadą 1 osoba na 15 m2), uczestniczyć w Liturgii może maksymalnie 30 osób.

Nieustannie przypominamy o obowiązku zachowywania wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób oraz zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa).

Warto mieć na względzie, iż dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania. W związku z tym aktualna jest zachęta by wierni korzystali z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św.

W maju bieżącego roku, z powodu pandemii nie odprawiamy tradycyjnych nabożeństw majowych w kościele. Na zakończenie Liturgii Mszy św. odmawiamy Litanię Loretańską. Zachęcamy także do odprawiania Nabożeństw Majowych we wspólnotach rodzinnych.

Codziennie trwamy na modlitwie różańcowej (on-line) o godz. 20.30, w łączności z Papieżem i naszymi Biskupami. Modlimy się o oddalenie pandemii. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału przez facebook’a na stronie: „Podlesie Częstochowska”.

W środę i sobotę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia w sposób szczególny modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

W poniedziałek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Floriana, w środę Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, zaś w piątek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

Przypominamy, iż Pierwsza Komunia Święta oraz Wczesna Komunia Święta zostały przeniesione na koniec czerwca. Jeśli odprawienie tych uroczystości nawet wtedy nie będzie możliwe, będziemy zmuszeni przenieść je na wrzesień.

Ze względu na brak kolekt, wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy wspierają parafię finansowo.

Na naszej parafialnej stronie internetowej istnieje już zapowiadana możliwość bardzo prostego sposobu dokonywania przelewów, poprzez wybór odpowiedniej ikonki. Podajemy numer konta: Parafia M.B.Cz., ul. Michałowskiego 9, 40-748 Katowice: PKO S.A. I O/Katowice 85 1240 1330 1111 0000 2303 9342.

I na koniec niezwykle radosna wiadomość! W miniony czwartek firma Art-Reno z Zabrza (wykonawca dzieła), dokonała przewiezienia sześciu (z ośmiu) części nastawy ołtarzowej. Montaż ołtarza, tak długo oczekiwanego, będzie miał miejsce w najbliższy wtorek 5 maja. O szczegółach informować będziemy w ramach codziennej modlitwy różańcowej on-line.