WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (24 MAJA 2020)

Dziś w Liturgii świętujemy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś także przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach.

Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Dziś już po raz ostatni transmitujemy w internecie Mszę św. o godz. 11.00. Za tydzień zachęcamy do udziału w relacji z Piekar Śląskich, skąd transmitowana będzie Msza św. pielgrzymkowa.

Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Od dziś możliwa jest spowiedź do wyboru: w konfesjonale, w salce lub na ogrodzie farskim, z zachowaniem koniecznych zasad bezpieczeństwa. Na penitentów oczekujemy pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św.

W naszym parafialnym kościele, (w zgodzie z zasadą 1 osoba na 10 m2), uczestniczyć w Liturgii może maksymalnie 45 osób. Jeśli ilość chętnych do udziału w Liturgii będzie większa, wtedy pozostali uczestnicy Liturgii dzięki nagłośnieniu zewnętrznemu, mogą także uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym, z zachowaniem odpowiedniego dystansu. Komunia św. będzie im udzielana w drzwiach kościoła.

Nadal obowiązuje zachowywanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób oraz zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa). W czasie pandemii, ze względów bezpieczeństwa, Komunię św., w drodze wyjątku przyjmujemy na rękę, po zdezynfekowaniu dłoni (dezynfekator umieszczony jest z tylu i z przodu kościoła).

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. udzielona przez naszego Metropolitę, jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania. Aktualna jest zachęta by wierni starsi wiekiem lub należący do grupy podwyższonego ryzyka zakażenia korzystali z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św.

W maju bieżącego roku, z powodu pandemii nie odprawiamy tradycyjnych nabożeństw majowych w kościele. Na zakończenie Liturgii Mszy św. odmawiamy Litanię Loretańską. Zachęcamy także do odprawiania Nabożeństw Majowych we wspólnotach rodzinnych.

Codziennie trwamy na modlitwie różańcowej (on-line) o godz. 20.30, w łączności z Papieżem i naszymi Biskupami. Modlimy się o oddalenie pandemii. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału przez facebook’a na stronie: „Podlesie Częstochowska”.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w środę i sobotę od godz. 17.00, a także codziennie po Mszy św. porannej do godz. 8.30.

Już za tydzień, w sobotę 30 maja, rozpoczynamy udzielanie uczniom klas III Pierwszej Komunii Świętej, w trybie indywidualnym, zgodnie z wolą rodziców. Kandydatów do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziny otaczamy życzliwą modlitwą.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i parafialnego tygodnika Królowa Polski. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła.

Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną, na pokrycie kosztów zakończonego już remontu prezbiterium naszego kościoła. Za tydzień kolekta na Archidiecezję.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy wspierają parafię materialnie. Podajemy numer konta: Parafia M.B.Cz., ul. Michałowskiego 9, 40-748 Katowice:

PKO S.A. I O/Katowice 85 1240 1330 1111 0000 2303 9342