WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (5 LIPCA 2020)

Dziś przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

Przypominamy, iż w wakacje nie ma Nieszporów Niedzielnych oraz Mszy św. o godz. 16.00.

W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. odprawiamy w porządku wakacyjnym:

- w Niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 20.00;

- w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00;

- we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.

W czasie wakacji Kancelaria czynna jedynie we wtorki i piątki w godz. 16.00 – 17.30.

W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–8.30. Na początek Adoracji ok godz. 7.40 odprawiamy Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Chorych parafian możemy odwiedzić z posługą sakramentalną w trybie indywidualnym, po uprzednim kontakcie telefonicznym i umówieniu terminu z ks. Proboszczem.

W minionym tygodniu znana i renomowana grupa Camerata Silesia (prawdziwa wizytówka Katowic) nagrywała w naszym kościele nową płytę. W najbliższym tygodniu jeszcze przez trzy dni (poniedziałek, wtorek i środę), w godz. 10.00 – 14.00 kościół nasz będzie zamknięty, aby artyści mogli dokończyć swoje dzieło. W Roku Jubileuszowym 100 rocznicy budowy i poświęcenia naszego kościoła, w dowód wdzięczności, artyści wykonają u nas koncert okolicznościowy.

Mszę św. „Gradową”, o zachowanie nas od niebezpieczeństw, kataklizmów i nieurodzaju w roku bieżącym odprawimy w Niedzielę 12 lipca o godz. 9.00.

Nadal obowiązuje zachowywanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób oraz zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa). W dalszym ciągu, ze względów bezpieczeństwa, Komunię św. przyjmujemy na rękę, po zdezynfekowaniu dłoni (dezynfekator umieszczony jest z tylu i z przodu kościoła). Przed przyjęciem Pana Jezusa w Komunii św. prosimy o przyklęknięcie lub skłon. Do Komunii ruszamy od pierwszych ławek.

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta specjalna, na pokrycie kosztów kamiennego ołtarza i ambony. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dziś ks. Proboszcz głosi Słowo Boże i zbiera kolektę na budowę nowego kościoła św. Jana Pawła II na ul. Kryształowej, w jednej z pięciu parafii patronackich, pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie. Parafian z Knurowa polecamy życzliwej modlitwie naszych parafian.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i nasza parafialna gazetka: Królowa Polski. Dziś w Gościu artykuł na temat naszego nowego ołtarza.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy wspierają parafię materialnie. Podajemy Parafialny Numer konta: PKO S.A. I O/Katowice 85 1240 1330 1111 0000 2303 9342.