WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (26 LIPCA 2020)

Dziś przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

Przypominamy, iż w wakacje nie ma Nieszporów Niedzielnych oraz Mszy św. o godz. 16.00.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, z Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP,
o godz. 6.30 oraz Mszą św. „wynagradzającą” o godz. 16.00 i Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 16.45 (z rozważaniem jednej z Tajemnic Różańcowych).

W sobotę 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym zachęcamy do podejmowania postanowień związanych z trzeźwością i abstynencją.

W przyszłą Niedzielę, 2 sierpnia przypada Odpust „Porcjunkuli”. Tego dnia można będzie uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla kogoś z naszych zmarłych, nawiedzając nasz parafialny kościół i spełniając zwykłe warunki odpustu.

W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. odprawiamy w porządku wakacyjnym:

- w Niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 20.00;

- w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00;

- we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.

W czasie wakacji Kancelaria czynna jedynie we wtorki i piątki w godz. 16.00 – 17.30.

W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–8.30. Na początek Adoracji ok godz. 7.40 odprawiamy Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Nadal obowiązuje zachowywanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób oraz zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa). Komunię św. przyjmujemy na rękę, po zdezynfekowaniu dłoni (dezynfekator umieszczony jest z tylu i z przodu kościoła).

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy wspierają parafię materialnie. Podajemy Parafialny Numer konta: PKO S.A. I O/Katowice 85 1240 1330 1111 0000 2303 9342.