WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (11 PAŹDZIERNIKA 2020)

Od wczoraj trwa w naszej parafii Wizytacja Kanoniczna. Gościmy ks. Biskupa Grzegorza Olszowskiego. Głosi On dziś słowo Boże i o godz. 9.00 odprawi(ł) Mszę św. „pontyfikalną” w intencji Parafian.

Dziś przeżywamy w kościele polskim XX Dzień Papieski, pod hasłem „Totus Tuus”. Przy wyjściu z kościoła przeprowadzamy zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia, będąca żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.

Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe na godz. 15.15.

Od jutra (poniedziałek 12 października) przeprowadzamy kolejną zbiórkę złomu elektronicznego, z którego dochód tradycyjnie na cele charytatywne. Złom można przywozić
na plac probostwa
(przy śmietniku) do czwartku (15 października) do godz. 14.00.

We wtorek 13 października przypada ostatni w tym roku Dzień Fatimski”. Rozpoczniemy Różańcem Fatimskim o godz. 17.15. Msza św. w intencji członków Bractwa Różańcowego oraz czcicieli Matki Bożej o godz. 18.00. Procesja z figurą NMP Fatimskiej i ze świecami o godz. 18.45. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

W środę modlitwę różańcową poprzedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Od 17.15 Różaniec, który zakończymy modlitwami do Martki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek kolejne spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem od 20.00.

Drugie spotkanie formacyjne dla uczniów klas VII, przygotowujących się do świadomego przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się w najbliższy piątek 16 października,
godz. 19.00 w kościele.

Za tydzień w Niedzielę 18 października będzie miało miejsce liczenie wiernych.

Poświęcenia Różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej dokonamy za tydzień, w Niedzielę 18 października, podczas Mszy św. „rodzinnej’ o godz. 11.00.

Również za tydzień w Niedzielę 18 października, po Mszach św., będziemy tradycyjnie proponować „papieskie kremówki” sprowadzone z Wadowic (w cenie 4.50 zł.).

Trwa miesiąc różańcowy – październik. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe odprawiane codziennie o godz. 17.15, zaś w Niedziele o godz. 15.15.

W kancelarii parafialnej ciągle można dokonywać rezerwacji intencji Mszy św. na nowy Rok Pański 2021, za zmarłych oraz w dalszym ciągu za żyjących.

Dziś kolekta na misje, zaś za tydzień kolekta specjalna na kamienny ołtarz i ambonę. Za składane ofiary oraz przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

Dziś także przy głównym wyjściu z kościoła nabyć można kubek-cegiełkę, z okazji 100-lecia naszego kościoła (15 zł) oraz Magnesik-cegiełkę (5 zł).