WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (18 PAŹDZIERNIKA 2020)

Dziś przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą, w Roku Liturgicznym. Dziś przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlitwą wspieramy misjonarzy i misjonarki, szczególnie pochodzących z Podlesia.

Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe na godz. 15.15.

Poświęcenia Różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej dokonamy dziś po Mszy św. „rodzinnej’ ok. godz. 12.00. Rodzice będą je mogli odebrać w zakrystii,
dowolnym czasie.

W związku z zaistniałą sytuacją i towarzyszącymi jej obostrzeniami sanitarnymi (1 osoba/4m2), od dzisiejszej Niedzieli – 18 października, przywracamy Mszę św. o godz. 20.00 oraz wprowadzamy co tydzień Mszę św. o godz. 14.00. Zatem w obecnym czasie odprawiać będziemy o godz. 18.00 (w sobotę) oraz 7.00, 9.00, 11.00, 14.00 i 20.00 (w Niedzielę).

Dziś tradycyjnie proponujemy „papieskie kremówki” sprowadzone z Wadowic (za 4.50 zł.).

Trwa miesiąc różańcowy – październik. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych
na
Nabożeństwa Różańcowe odprawiane codziennie o godz. 17.15, a w Niedziele o 15.15.

W kancelarii parafialnej ciągle można dokonywać rezerwacji intencji Mszy św. na nowy Rok Pański 2021, za zmarłych oraz w dalszym ciągu za żyjących.

Dziś kolekta specjalna na kamienny ołtarz i ambonę. Za składane ofiary oraz przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

Od dziś przyjmujemy „zalecki” za zmarłych. Formularze do zabrania przy wyjściu z kościoła. Po wypełnieniu tradycyjnie składamy je w zakrystii.

Ze względów bezpieczeństwa w roku bieżącym, 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, nie będzie tradycyjnej Mszy św. na cmentarzu. Odprawimy ją o godz. 15.00
w kościele. Nie będzie także procesji. W czasie modlitwy każdy będzie przy grobach swoich bliskich, a Celebrans poprowadzi modlitwę stojąc przy krzyżu, o ile sytuacja na to pozwoli.

Za tydzień ks. Henryk Otremba, nasz rezydent, głosił będzie słowo Boże w parafii św. Stanisława w Żorach i zbierze kolektę na kościół św. Jana Pawła II. Parafian z Żor polecamy wdzięcznej modlitwie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.