WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (27 GRUDNIA 2020)

Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to szczególne święto rodzin chrześcijańskich. Zapraszamy dziś na Nieszpory Kolędowe na godz. 15.15.

Kolędowe przejście poszczególnymi ulicami parafii, odbędzie się według planu znajdującego się w gazetce Królowa Polski. Rozpoczniemy jutro 28 grudnia (poniedziałek). Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy na zewnątrz, gdzie udzielać będziemy błogosławieństwa i dokonamy pokropienia domów wodą święconą, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa! W dni tygodnia rozpoczynać będziemy od godz. 16.00, zaś w soboty i Niedziele od godz. 15.00. W tych dniach odprawiać będziemy Mszę św. w intencji parafian z ulic nawiedzanych danego dnia o godz. 18.00. Po nabożeństwie można będzie przy wyjściu zabrać do domu poświęconą kredę.

Wizyty indywidualne ustalane telefonicznie będą możliwe od soboty 16 stycznia. Każdy kapłan będzie mógł odbyć dwie wizyty dziennie, o godz. 16.30 i o godz. 19.30. Grafik tych wizyt znaleźć można w dzisiejszym numerze naszej parafialnej gazetki Królowa Polski wraz z numerem telefonu. Prosimy by w tej sprawie dzwonić w godz. 8.30–9.30 lub 12.00–13.00 oraz 19.00-19.30.

W czwartek przypada ostatni dzień mijającego Roku Pańskiego 2020. O godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji wszystkich parafian, zmarłych w mijającym roku. Po Mszy św. tradycyjnie odprawimy krótkie nabożeństwo dziękczynne i błagalne.

Ze powodu pandemii oraz obostrzeń z nią związanych nie będzie tradycyjnej Mszy św.
o godz. 00.05
. Pozostaniemy z konieczności w domach i tam rozpoczniemy Nowy Rok Pański. Nie będzie także tradycyjnej Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 23.00.

Dnia 1 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym: o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 14,00, 16.00 i 20.00.

Dzisiejsza kolekta na potrzeby parafii. Kolekta z dnia 1 stycznia tradycyjnie przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca 1 stycznia po Mszy św. porannej, ok. 7.50 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msza św. w intencji naszej młodzieży zostanie odprawiona 1 stycznia o godz. 14.00.

W pierwszą sobotę miesiąca 2 stycznia o godz. 6.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Wizytę u chorych i wiekiem osłabionych parafian należy zamawiać telefonicznie.

Msza św. wynagradzająca za grzechy Świata w pierwszą sobotę miesiąca 2 stycznia o 16.00.

Za tydzień w Niedzielę 3 stycznia homilię głosił będzie o. Tomasz Maniura OMI, który tradycyjnie w styczniu pomaga w kolędowaniu. Będzie on promował książkę z ostatniej wyprawy rowerowej.

Mamy jeszcze w sprzedarzy nasz Parafialny Klendarz Jubileuszowy 'cegiełkę' w dużym formacie, w cenie 20 zł.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.