WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (3 stycznia 2021)

Dziś w Liturgii Druga Niedziela po Narodzeniu PańskimZapraszamy na Kolędowe Nieszpory Niedzielne, na godz. 15.15.

Kontynuujemy kolędowe przejście poszczególnymi ulicami parafii, według planu znajdującego się w na naszej stronie internetowej. Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy na zewnątrz, gdzie udzielamy błogosławieństwa i dokonujemy pokropienia domów wodą święconą, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa! W dni tygodnia rozpoczynamy od godz. 16.00, zaś w soboty i Niedziele od godz. 15.00. W tych dniach odprawiamy Mszę św. w intencji parafian z ulic nawiedzanych danego dnia o godz. 18.00. Po Mszy św. można zabrać do domu poświęconą kredę, by wypisać na odrzwiach: C+M+B+2021.

Wizyty indywidualne ustalane telefonicznie będą możliwe od soboty 16 stycznia. Każdy kapłan będzie mógł odbyć dwie wizyty dziennie, o godz. 16.30 i o godz. 19.30. Grafik tych wizyt znaleźć można w dzisiejszym numerze naszej parafialnej gazetki Królowa Polski wraz z numerem telefonu. Prosimy by w tej sprawie dzwonić w godz. 8.30–9.30 lub 12.00–13.00 oraz 19.00-19.30.

W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Tego dnia Msze św. w porządku niedzielnym: o 7.00, 9.00, 11.00, 14.00, 16.00 i 20.00.

W Trzech Króli zapraszamy na tradycyjny Koncert Noworoczny w wykonaniu Big-Bandu, pod dyrekcją Mirosława Kaszuby, o godz. 17.00.

Tego dnia obchodzimy kolejny Misyjny Dzień Dziecka, w związku z tym kolekta w Trzech Króli przeznaczona będzie na potrzeby misji.

Dnia 6 stycznia obchodzimy także w Archidiecezji Dies Episcopi – czyli kolejne rocznice święceń biskupich ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca, ks. Biskupa Marka Szkudło oraz ks. Biskupa Adama Wodarczyka. Polecamy modlitwie parafian naszych pasterzy.

Od 7 stycznia rozpoczyna się Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wierni trwający przez pół godziny na Adoracji, mogą zyskać odpust zupełny.

Dzisiejsza kolekta na budowę nowego kościoła św. Jana Pawła II, na ul. Kryształowej, zaś za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Nabożeństwo w intencji powołań, w czwartek 7 stycznia o godz. 18.45, po Mszy św. wieczornej.

Za tydzień 10 stycznia przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tego dnia odprawimy Nabożeństwo dziękczynno-błagalne z odnowieniem przyrzeczeń chrztu św.

Mamy jeszcze w sprzedaży nasz parafialny Kalendarz „Cegiełkę” w dużym formacie wydany z okazji Jubileuszu 100-lecia naszego kościoła.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.