WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (10 STYCZNIA 2021)

Dziś obchodzimy w Liturgii Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia sakramentu chrztu św. Dziękujmy dziś za dar chrztu św., przez który staliśmy się członkami Kościoła Bożego.

Zapraszamy dziś wyjątkowo na godz. 17.00, na Nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Św.

Od jutra rozpoczyna się tak zwany Okres Zwykły w Roku Liturgicznym. W tym okresie rozważamy ewangeliczne tajemnice życia Jezusa z Nazaretu, naszego Pana, w całej ich pełni. Tradycyjnie do Święta Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego – podczas Liturgii śpiewać będziemy kolędy.

W środę 13 stycznia zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Od godz. 17.15 Modlitwa Różaniec prowadzona przez członków Bractwa Różańcowego, zaś od godz.17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna na remont przedsionka naszego kościoła. Bóg zapłać z złożone ofiary oraz za przelewy bankowe.

W tym tygodniu kontynuować będziemy przejście kolędowe ulicami naszej parafii według planu znajdującego się na naszej parafialnej stronie internetowej. W poszczególne dni o godz. 18.00 sprawujemy Mszę św. w intencji parafian mających tego dnia „kolędę”.

Od 16 stycznia będziemy mogli zrealizować indywidualne zaproszenia na spotkanie kolędowe z dialogiem duszpasterskim. Wizyty zamawiamy telefonicznie (32-202-97-12)
w godz. 8.30-9.30 lub 12.30-13.30 lub 18.30-19.30.

Zachęcamy do nabywania naszego parafialnego kalendarza „cegiełki” wydanego
na Jubileusz 100-lecia naszego kościoła, w cenie 20 zł.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.