WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (18 KWIETNIA 2021)

Dziś przeżywamy w Liturgii III Niedzielę Wielkanocną. Jest to Niedziela Biblijna, którą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęca nas ona do osobistej lektury Pisma Świętego.

Zapraszamy dziś na Niedzielne Nieszpory Wielkanocne na godz. 15.15.

Dla osób, które obejrzały Liturgię Niedzielną i internecie będzie okazja do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. w bramie naszego kościoła, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, o godz. 17.30.

Zapraszamy codziennie do udziału w porannej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy, która trwa od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 8.30.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, od godz. 17.00, z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy od godz. 17.45.

Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, od godz. 17.00 z okazją do Spowiedzi św.

Od 27 marca obowiązują obostrzenia sanitarne spowodowane trzecią falą pandemii. W kościele przebywać może tylko 1 osoba/ 20 m2, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, co najmniej 2 m, zasłoniętymi ustami i nosem oraz zdezynfekowanymi dłońmi. Prosimy o zajmowanie wyznaczonych taśmą i oznaczonych numerami miejsc, pozostałych zaś parafian o pozostanie na zewnątrz kościoła, gdzie postawiliśmy dodatkowe ławki. Jednocześnie przypominamy, iż dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w kościele udzielona w zeszłym roku przez naszego Metropolitę nadal obowiązuje. Można zatem oglądać Liturgię z naszego kościoła przez internet, pozostając w domach.

Dziś kolekta specjalna na remont przedsionka i chóru. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary oraz przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się jutro, w poniedziałek 19 kwietnia o godz. 19.00 on-line! W potkaniu w kościele uczestniczą jedynie przedstawiciele 8 grup dzieci.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz nasza gazetka Królowa Polski przy wyjściu z kościoła. Jest także do nabycia w zakrystii Gość Extra o św. Józefie.

Wszytkim życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego, Niedzieli Biblijnej ! Zachęcamy: Weź do ręki Biblię, czytaj Ją i rozważaj, a przede wszystkim żyj nią każdego dnia...