WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (25 KWIETNIA 2021)

Dziś przeżywamy w Liturgii IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. W sposób szczególny modlimy się dziś o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej parafii.

Zapraszamy dziś na Niedzielne Nieszpory Wielkanocne, z modlitwami o powołania, na 15.15.

Dla osób, które obejrzały Liturgię Niedzielną i internecie będzie okazja do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. w bramie naszego kościoła, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, o godz. 17.30.

Zapraszamy codziennie do udziału w porannej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy, która trwa od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 8.30.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, od godz. 17.00, z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy od godz. 17.45.

W tym tygodniu 1 maja przypada I sobota miesiąca, z Godzinkami o 6.30, Mszą św. „wynagradzającą” o 16.00 – Adoracją i modlitwą Różańcową o 17.00 oraz Nabożeństwem Majowym o 17.30.

Od soboty, w miesiącu maju, tradycyjnie odprawiać będziemy Nabożeństwa Majowe: w tygodniu o godz. 17.30, zaś w Niedzielę o godz. 15.15. Zachęcamy do udziału dorosłych, młodzież i dzieci, także on-line.

Pamiętamy, iż od 27 marca obowiązują obostrzenia sanitarne spowodowane trzecią falą pandemii. W kościele przebywać może tylko 1 osoba/ 20 m2, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, co najmniej 2 m, zasłoniętymi ustami i nosem oraz zdezynfekowanymi dłońmi. Jednocześnie przypominamy, iż dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w kościele udzielona
w zeszłym roku przez naszego Metropolitę nadal obowiązuje. Można zatem oglądać Liturgię z naszego kościoła przez internet, pozostając w domach.

W sobotę 1 maja rozpoczniemy w parafii Uroczystości Pierwszo-komunijne i Wczesno-komunijne. Uczniowie klas III będą przyjmować Komunię św. w 13 grupach (od 3 do 6 rodzin), w pierwsze cztery soboty i Niedziele maja, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30, według ustalonego harmonogramu, „Wcześniaki” w 2 grupach, w poniedziałek 3 maja, czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30. Dzieci i ich rodziny polecamy życzliwej modlitwie.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za złożone ofiary oraz przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!