WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (2 MAJA 2021)

Dziś przeżywamy w Liturgii V Niedzielę Wielkanocną.

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Majowe na godz. 15.15.

Dla osób, które obejrzały Liturgię Niedzielną i internecie będzie okazja do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. w bramie naszego kościoła, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, o godz. 17.30.

Jutro przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym, o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 14.00, 16.00 i 20.00. Dodatkowa Msza św. z wczesną Komunią o godz. 12.30. W Uroczystość zapraszamy na Nabożeństwo Majowe na godz. 15.15 oraz na Apel Jasnogórski, na godz. 21.00.

Zapraszamy codziennie do udziału w porannej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy, która trwa od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 8.30.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, od godz. 17.00, zaś o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe w modlitwami do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca (6 maja), z modlitwami o powołania w ramach Nabożeństwa Majowego o godz. 17.30, a także I piątek miesiąca (7 maja), z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 7.40, z Mszą św. w intencji dzieci Pierwszo-Komunijnych i Wczesno-Komunijnych o godz. 18.00 oraz z Mszą św. w intencji młodzieży o godz. 19.30.

W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00 i dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII od godz. 19.00.

W miesiącu maju codziennie odprawiamy Nabożeństwa Majowe: w tygodniu o godz. 17.30, zaś w Niedzielę o godz. 15.15. Zachęcamy do udziału dorosłych, młodzież i dzieci, także on-line.

W soboty 1 maja trwają w parafii Uroczystości Pierwszo-komunijne i Wczesno-komunijne. Uczniowie klas III przyjmują I Komunię św. w 13 grupach (od 3 do 6 rodzin), w pierwsze cztery soboty i Niedziele maja, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30, według ustalonego harmonogramu, „Wcześniaki” w 2 grupach, w poniedziałek 3 maja, czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30. Dzieci i ich rodziny polecamy życzliwej modlitwie.

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W Uroczystość NMP Królowej Polski kolekta na pokrycie kosztów tapicerki na ławki w naszymm kościele, a za tydzień, w Niedzielę 9 maja, kolekta na pokrycie kosztów nowego wzmacniacza i dwóch nowych mikrofonów bezprzewodowych. Za złożone ofiary oraz przelewy bankowe serdeczne Bóg zapłać!

Od środy 5 maja obowiązywać będą nowe zasady w obostrzeniach sanitarnych spowodowanych pandemią. W kościele przebywać będzie mogła  1 osoba/ 15 m2, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, co najmniej 2 m, zasłoniętymi ustami i nosem oraz zdezynfekowanymi dłońmi. Jednocześnie przypominamy, iż dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w kościele udzielona w zeszłym roku przez naszego Metropolitę nadal obowiązuje. Można zatem oglądać Liturgię z naszego kościoła przez internet, pozostając w domach.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz nasza gazetka Królowa Polski przy wyjściu z kościoła.