WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (9 MAJA 2021)

Dziś przeżywamy w Liturgii VI Niedzielę Wielkanocną.

Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Majowe na godz. 15.15.

Dla osób, które obejrzały Liturgię Niedzielną i internecie będzie okazja do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. w bramie naszego kościoła, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, o godz. 17.30.

Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy w parafii dni modlitw o urodzaje, zwane Dniami Krzyżowymi. Odprawimy je w ramach Nabożeństw Majowych o godz. 17.30.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, od godz. 17.00, zaś o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe w modlitwami do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek 13 maja przypada 104 rocznica pierwszego z sześciu Objawień Fatimskich. Tego dnia zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo Fatimskie w roku bieżącym. Rozpoczniemy Nabożeństwem Maryjnym o godz. 17.30, po nim Msza św. w intencji czcicieli NMP oraz członków Bractwa Różańcowego, a następnie Różaniec Fatimski, ok. 18.45, zakończony procesją z figurą Matki Bożej i ze świecami oraz Apelem Jasnogórskim.

Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, z okazją do spowiedzi św., zaś od 17.30 Nabożeństwo Majowe.

Za tydzień w Niedzielę 16 maja obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Spotkanie formacyjne uczniów klas VII, w ramach przygotowania do bierzmowania, odbędzie się we wtorek 18 maja, o godz. 19.00 w kościele.

Zapraszamy codziennie do udziału w porannej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy, która trwa od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 8.30.

W maju codziennie odprawiamy Nabożeństwa Majowe: w tygodniu o godz. 17.30, zaś w Niedzielę o godz. 15.15. Zachęcamy do udziału dorosłych, młodzież i dzieci, także on-line.

Trwają w parafii Uroczystości Pierwszo-komunijne. Uczniowie klas III przyjmują I Komunię św. w 13 grupach (od 3 do 6 rodzin), w pierwsze cztery soboty i Niedziele maja, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30, według ustalonego harmonogramu. Dzieci i ich rodziny polecamy życzliwej modlitwie.

Dziś kolekta na potrzeby parafii, a konkretnie na pokrycie kosztów nowego wzmacniacza i dwóch nowych mikrofonów bezprzewodowych. Za tydzień kolekta specjalna na spłatę kosztów zakończonego remontu przedsionka naszego kościoła. Za złożone ofiary oraz przelewy bankowe serdeczne Bóg zapłać!

Dziś ks. Paweł głosi słowo Boże w Żorach w parafii św. Stanisława, biskupa i męczennika i zbiera kolektę na nowy kościół na ul. Kryształowej. Darczyńców polecamy modlitwie.

Od 5 maja obowiązują nowe obostrzenia sanitarne. W kościele, w czasie Liturgii, przebywać może 1 osoba/ 15 m2, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, co najmniej 2 m, zasłoniętymi ustami i nosem oraz zdezynfekowanymi dłońmi. Jednocześnie przypominamy, iż dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w kościele udzielona w zeszłym roku przez naszego Metropolitę nadal obowiązuje. Można zatem oglądać Liturgię z naszego kościoła lub z innego przez internet, pozostając w domach.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz nasza gazetka Królowa Polski do nabycia przy wyjściu z kościoła. Apostolstwo Chorych do zabrania gratis.