WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (15 SIERPNIA 2021)

Dziś w Liturgii przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwanej Świętem Matki Bożej Zielnej. Dziś pod koniec każdej Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty. Dziś zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski, na godz. 21.00 do naszego kościoła.

Dziś gościmy w parafii o. Tomasza Maniurę – Oblata z Kokotka, który właśnie powrócił z kolejnej wyprawy rowerowej, tym razem na Ukrainę. Głosił On dziś słowo Boże, a po Mszach św. proponuje książki z wypraw.

We wtorek 17 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość św. Jacka, głównego patrona naszej Archidiecezji. Tego dnia, w czasie Mszy św o godz. 18.00 będzie miało miejsce pobłogosławienie nowej figury św. Jacka. Tego dnia kolekta na pokrycie kosztów jej wyrzeźbienia.

W przyszłą Niedzielę 22 sierpnia odbędzie się kolejna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Nasze parafianki zachęcamy do licznego w niej udziału.

Dziś kolekta specjalna na pokrycie kosztów konserwacji figury św. Jacka na filar. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Informujemy iż przed tygodniem zebraliśmy przed kościołem, na powodzian, sumę aż 3.487 zł. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Tegoroczny Odpust Parafialny przeżywać będziemy w Niedzielę 29 sierpnia. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczyć i homilię wygłosi pochodzący z Podlesia
o. Wawrzyniec Jaworski OFM. Nieszpory odpustowe odprawimy o godz. 15.15. Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

W dniu Parafialnego Odpustu 29 sierpnia zapraszamy na Koncert Organowy w Roku Jubileuszowym 100-lecia budowy kościoła. Wykona go Pan Profesor Julian Gembalski,
z towarzyszeniem skrzypiec. Początek o 17.15. Serdecznie zapraszamy.

Tegoroczna Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę odbędzie się we wtorek 31 sierpnia. W programie: Msza św. w Kaplicy Obrazu o godz. 11.00, modlitwa Różańcowa o godz. 14.00, na wałach oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia w Dolinie Miłosierdzia o godz. 15.00. Powrót ok. godz. 18.00.

W Niedzielę 12 września o godz. 17.30 zapraszamy na Koncert z okazji Roku Jubileuszowego 100-lecia naszego kościoła. Wystąpią: Grua Maszkety oraz Big-Band Pana Mirosława Kaszuby.

Trwa miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz nasza gazetka Królowa Polski do nabycia przy wyjściu z kościoła. Apostolstwo Chorych do zbrania gratisowo.