WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (22 SIERPNIA 2021)

Dziś w Liturgii przypada XXI Niedziela Zwykła, w Roku Liturgicznym.

Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium w Piekarach Śląskich. Łączymy się duchowo z parafiankami, które uczestniczą w tej pielgrzymce i wspieramy je modlitwą.

Za tydzień, w Niedzielę 29 sierpnia, przeżywać będziemy w parafii Odpust Parafialny. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczyć i homilię wygłosi pochodzący z Podlesia
o. Wawrzyniec Jaworski OFM. Uroczyste Nieszpory Odpustowe odprawimy o godz. 15.15. Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

W dniu Parafialnego Odpustu 29 sierpnia zapraszamy na Koncert Organowy w Roku Jubileuszowym 100-lecia budowy kościoła. Wykona go Pan Profesor Julian Gembalski,
z towarzyszeniem skrzypka Pana Henryka Gembalskiego. Początek o 17.15. Serdecznie zapraszamy.

W dniu Odpustu będzie można nabyć pamiątkowy okolicznościowy Medal – cegiełkę, z naszym kościołem i obrazem, wydany z okazji Roku Jubileuszowego, w pięknym kolorowym etui, w cenie 20 zł.

Tradycyjnie do Uroczystości Odpustowej przygotowywać się będziemy duchowo przeżywając Triduum Modlitewne, od czwartku 26 sierpnia do soboty 28 sierpnia, ramach popołudniowych Adoracji Najświętszego Sakramentu, prowadzonych przez grupy parafialne od godz. 17.00, w obecności relikwii św. Piusa X.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta powinowata. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Tegoroczna Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę odbędzie się we wtorek 31 sierpnia. W programie: Msza św. w Kaplicy Obrazu o godz. 11.00, modlitwa Różańcowa o godz. 14.00, na wałach oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia w Dolinie Miłosierdzia o godz. 15.00. Powrót ok. godz. 18.00.

W Niedzielę 12 września o godz. 17.30 zapraszamy do udziału w Koncercie z okazji Roku Jubileuszowego 100-lecia naszego kościoła. Wystąpią: grupa Maszkety oraz Big-Band Pana Mirosława Kaszuby.

Bierzmowanie młodzieży klas I Szkół Średnich odbędzie się we wtorek 14 września, w ramach Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00. Szafarzem będzie ks. biskup Adam Wodarczyk.

Ciągle miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz nasza gazetka Królowa Polski do nabycia przy wyjściu z kościoła.