WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (29 SIERPNIA 2021)

Dziś przeżywamy w parafii Odpust Parafialny. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczy i homilię wygłosi pochodzący z Podlesia o. Wawrzyniec Jaworski OFM.

Zapraszamy dziś na Uroczyste Nieszpory Odpustowe na godz. 15.15 oraz na Apel Jasnogórski na godz. 21.00.

Dziś zapraszamy także na Koncert Organowy z okazji Roku Jubileuszowego 100-lecia budowy naszego kościoła. Wykona go Pan Profesor Julian Gembalski, z towarzyszeniem skrzypka Pana Henryka Gembalskiego. Początek o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.

Dziś można nabyć pamiątkowy okolicznościowy Medal – cegiełkę, z naszym kościołem i obrazem, wydany z okazji Roku Jubileuszowego, w pięknym kolorowym etui, za 20 zł.

Dziś kolekta powinowata. Za tydzień w Niedzielę 5 września kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II, na ul. Kryształowej (zamiast na Archidiecezję). Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

We wtorek 31 sierpnia kończy się miesiąc trzeźwości. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud czasowej abstynencji.

Tegoroczna pielgrzymka parafialna na Jasną Górę w najbliższy wtorek 31 sierpnia. Wyjazd busem z parkingu, o godz. 8.00. W programie: Msza św. w Kaplicy Obrazu o godz. 11.00, modlitwa Różańcowa o godz. 14.00, na wałach oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia w Dolinie Miłosierdzia o godz. 15.00. Powrót ok. godz. 18.00.

Franciszkański Zakon Świeckich obchodzić będzie w środę 1 września 800-lecie założenia oraz 100-lecie istnienia wspólnoty FZŚ w parafii i 10-lecie dziecięcej grupy Rycerzy św. Franciszka. Z tej okazji spotkanie o godz. 16.00 w salce i Msza św. o godz. 18.00.

Spotkanie rodziców dzieci oczekujących od maja na przyjęcie I Komunii św., planowane na niedzielę 12 września, odbędzie się w najbliższą środę 1 września o godz. 19.00 w kościele.

Pierwsza spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św. odbędzie się w czwartek 2 września, o godz. 16.30, w salce pod probostwem.

Grupa modlitewna zaprasza na spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w najbliższy czwartek 2 września na godz. 20.00.

W tym tygodniu przypadną I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca ze wszystkimi nabożeństwami odprawianymi co miesiąc.

Kandydatów do bierzmowania, zarówno tych, którzy mają przyjąć sakrament dojrzałości już we wtorek 14 września, jak i tych, którzy mają go przyjąć pod koniec roku szkolnego, zapraszamy na Mszę św. z udziałem młodzieży w najbliższy piątek 3 września na godz. 19.30. Spowiedź młodzieży od godz. 18.45.

Do chorych z posługą sakramentalną udajemy się tylko na telefoniczne zaproszenie rodziny.

Tegoroczne Dożynki odbędą się w parafii na Kostuchnie w Niedzielę 5 września. Msza św. dożynkowa o godz. 14.00, w kościele Trójcy Przenajświętszej. Plan w gablocie.

W Niedzielę 12 września o godz. 17.30 zapraszamy do udziału w Koncercie z okazji Roku Jubileuszowego 100-lecia naszego kościoła. Wystąpią: grupa Maszkety oraz Big-Band Pana Mirosława Kaszuby.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski oraz pismo dla dzieci Staś do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego, w środę 1 września, o godz. 8.00 w kościele.