WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (5 WRZEŚNIA 2021)

Dziś przypada XXIII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Dziś przeżywamy dzień solidarności z Afganistanem. Modlimy się o pokój i bezpieczeństwo dla Afgańczyków.

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Tegoroczne Katowickie Dożynki odbędą się dzisiaj w Kostuchnie. Msza św. dożynkowa o godz. 14.00, w kościele Trójcy Przenajświętszej. Plan obchodów znajduje się w gablocie.

Dziś także można nabyć pamiątkowy okolicznościowy Medal – cegiełkę, z naszym kościołem i obrazem, wydany z okazji Roku Jubileuszowego, w pięknym kolorowym etui, w cenie 20 zł.

Kandydaci do bierzmowania (planowanego na wtorek 14 września, na o godz. 16.00) będą mieć w tym tygodniu rozmowy kwalifikacyjne – w poniedziałek, wtorek i środę – od godz. 19.00. Tę młodzież i jej rodziny polecamy modlitwie parafian.

Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania (planowanego na 14 września) odbędzie się w czwartek 9 września, o godz. 19.00 w kościele.

W niedzielę 12 września grupa 9 dzieci przystąpi do I Komunii św., w czasie Mszy św. o godz. 13.30. Dzieci i ich rodziny polecamy modlitwie.

Próba przed Uroczystością I Komunii św. oraz spowiedź dzieci i ich rodzin odbędzie się w piątek 10 września, o godz. 19.00, w kościele.

Spowiedź młodzieży przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, w sobotę 11 września od godz. 17.00.

W Niedzielę 12 września o godz. 17.30 Koncert z okazji Roku Jubileuszowego 100-lecia naszego kościoła. Wystąpią: grupa Maszkety oraz Big-Band Pana Mirosława Kaszuby. Zapraszamy do udziału, wraz z dziećmi i młodzieżą.

Próba kandydatów do bierzmowania, wraz ze świadkami odbędzie się w poniedziałek 13 września o godz. 20.00.

W dniach 16 – 24 października odbędą się w naszej parafii Misje Święte, na zakończenie Roku Jubileuszowego 100-lecia budowy naszego kościoła. Poprowadzą je Ojcowie Oblaci. W najbliższych tygodnia poznamy szczegóły. Już dziś polecamy modlitwie misjonarzy i misje.

Dziś kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej (zamiast na Archidiecezję). Za tydzień w Niedzielę 12 września kolekta na Wydział Teologiczny UŚ, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Afganistan. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski oraz pismo dla dzieci Staś do nabycia przy wyjściu z kościoła.