WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (12 WRZEŚNIA 2021)

Dziś przypada w naszej Archidiecezji Uroczystość NMP Piekarskiej.

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 13.30 grupa 9 dzieci przystąpi do I Komunii św.. Dzieci
i ich rodziny polecamy modlitwie.

Dziś także Koncert z okazji Roku Jubileuszowego 100-lecia naszego kościoła. Wystąpią: grupa Maszkety oraz Big-Band Pana Mirosława Kaszuby. Zapraszamy do udziału wraz
z dziećmi i młodzieżą. Początek o godz. 17.30. Szczegóły na plakacie w gablotach.

Dziś także można nabyć pamiątkowy okolicznościowy Medal – cegiełkę, z naszym kościołem i obrazem, wydany z okazji Roku Jubileuszowego, w pięknym kolorowym etui, w cenie 20 zł.

Od poniedziałku 13 września w godzinach pracy kancelarii rozpoczynamy przyjmowanie rezerwacji Mszy św. na nowy rok kalendarzowy 2022 w intencji żyjących (rocznice urodzin, ślubów etc.). Dopiero po dwóch tygodniach (od 27 września) przyjmować będziemy także za zmarłych.

We wtorek 14 września w czasie Mszy św. o godz. 16.00 ks. biskup Adam Wodarczyk udzieli grupie młodzieży (45 osób) Sakramentu Bierzmowania.

Z powodu bierzmowania we wtorek kancelaria będzie nieczynna. Wyjątkowo będzie ona czynna dzień później, w środę w godz. 16.00-17.30.

Próba generalna kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami odbędzie się jutro, w poniedziałek 13 września o godz. 20.00.

W poniedziałek 13 września przeżyjemy kolejny Wieczór Fatimski, w 104 rocznicę piątego Objawienia Fatimskiego. Modlitwa Różańcowa o godz. 17.15, Msza św. w intencji Bractwa Różańcowego o godz. 18.00, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami o godz. 18.45. Na zakończenie Apel Jasnogórski.

Organizujemy kolejną zbiórkę elektronicznego złomu (elektro-śmieci) wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Misjo”, 5 października. Zużyty sprzęt będzie można składać na placu probostwa od czwartku 30 września.

W dniach 16 – 24 października odbędą się w naszej parafii Misje Święte, na zakończenie Roku Jubileuszowego 100-lecia budowy naszego kościoła. Poprowadzą je Ojcowie Oblaci.
W najbliższym czasie poznamy szczegóły. Już dziś polecamy modlitwie misjonarzy i misje.

Dziś kolekta na Wydział Teologiczny UŚ, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Afganistan. Za tydzień kolekta specjalna na pokrycie kosztów nowej figury św. Jacka. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski oraz pismo dla dzieci Staś do nabycia przy wyjściu z kościoła.