WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (19 WRZEŚNIA 2021)

Dziś w Liturgii obchodzimy XXV Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym. Jest ona obchodzona jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów.

Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

W dniu dzisiejszym ks. Paweł Ścibor, nasz wikariusz głosi słowo Boże w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku i zbiera kolektę na budowę nowego kościoła św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej. Darczyńców otaczamy modlitwą.

Spotkanie rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej 1 maja 2022 roku, odbędzie się jutro, w poniedziałek 20 września, o godz. 19.00 w kościele.

W godzinach pracy kancelarii parafialnej trwa przyjmowanie rezerwacji Mszy św. na nowy rok kalendarzowy 2022 w intencji żyjących (rocznice urodzin, ślubów etc.). Dopiero od 27 września przyjmować będziemy także rezerwacje Mszy św. za zmarłych.

W miniony wtorek 14 września grupa młodzieży szkół średnich (47 osób – 25 dziewcząt oraz 22 młodzieńców) z rąk ks. biskupa Adam Wodarczyka przyjęła Sakramentu Bierzmowania. Młodzieży i ich rodzinom gratulujemy i polecamy ich życzliwej modlitwie parafian.

W przyszłą niedzielę 26 września, w Katedrze, ks. Abp. Wktor Skworc, w czasie Mszy św. o godz. 14.00, ustanowi nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., a wśród nich czterech naszych parafian. Są nimi Marek Jurowicz, Adam Warcholik, Grzegorz Socha i Wojciech Nowak. Od tego momentu będziemy mieli 8 szafarzy Komunii św. gotowych do posługi w czasie Liturgii, jak i poza nią, nosząc Komunię do naszych chorych parafian. Polecamy ich modlitwie.

W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Również w przyszłą Niedzielę 26 września liczenie wiernych – dominicantes i comunicantes.

Organizujemy kolejną zbiórkę elektronicznego złomu (elektro-śmieci) wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Misjo”, 5 października. Zużyty sprzęt będzie można składać na placu probostwa od czwartku 30 września.

W dniach 16 – 24 października odbędą się w naszej parafii Misje Święte, na zakończenie Roku Jubileuszowego 100-lecia budowy naszego kościoła. Poprowadzą je Ojcowie Oblaci. Już dziś polecamy modlitwie misjonarzy i planowane misje.

Dziś kolekta specjalna na pokrycie kosztów nowej figury św. Jacka. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dziś także można nabyć pamiątkowy okolicznościowy Medal – cegiełkę, z naszym kościołem i ołtarzem, wydany z okazji Roku Jubileuszowego, w pięknym kolorowym etui, w cenie 20 zł oraz Gościa Extra o nowych błogosławionych, bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim oraz bł. matce Elżbiecie Czackiej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski, dla dzieci STAŚ oraz gratisowo do zabrania Apostolstwo Chorych przy wyjściu z kościoła.