WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (3 PAŹDZIERNIKA 2021)

W Liturgii przypada dziś XXVII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Obchodzimy ją jako Niedzielę św. Franciszka, modląc się szczególnie po to, by człowiek czynił sobie ziemię poddaną w sposób odpowiedzialny, szanując faunę i florę oraz dbając o środowisko naturalne.

Dziś gościmy w parafii o. Stanisława Jaromiego OFM, który głosi słowo Boże w duchu Pieśni Słonecznej św. Franciszka.

Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy pobłogosławienia Różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

Nasz Gość o godz. 15.15 odprawi dziś Nabożeństwo Różańcowe w intencji ocalenia ziemi i jej zasobów oraz fauny i flory.

Zapraszamy dziś także na spotkanie z ojcem Franciszkaninem, na godz. 17.15 do salki.

Od piątku 1 października odprawiamy codziennie Nabożeństwa Różańcowe. W tygodniu od godz. 17.15, zaś w Niedziele od godz. 15.15. Do udziału zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież.

Jutro, w poniedziałek 4 października, w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czasie Mszy św. o godz. 18.00, dokonamy przywrócenia do kultu 100-letniej figury św. Franciszka po konserwacji, poprzez jej pobłogosławienie.

Jutro, w poniedziałek 4 października, o godz. 19.00 katecheza przy parafii dla uczniów klas III, przygotowujących się do I Komunii św. w kościele oraz katecheza dla ich Mamuś, w salce vis-a-vis probostwa.

W czwartek 7 października w Liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej przypada patronalne Święto Bractwa Różańcowego. W tym dniu Bractwo zaprasza na Wieczór Różańcowy na 17.00.

Za tydzień obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski, pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Tego dnia tradycyjnie przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W zeszłą Niedzielę ks. Arcybiskup ustanowił nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Najświętszego Sakramentu dla naszej Archidiecezji, w tym czterech dla naszej parafii: Marka Jurowicza, Adama Warcholika, Grzegorza Sochę oraz Wojciecha Nowaka. Gratulujemy i wspieramy modlitwą.

Spotkanie Animatorów młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w najbliższy wtorek, 5 października, o godz. 19.30 na Probostwie.

Spotkanie wszystkich naszych Szafarzy na probostwie, w środę 6 października, o 19.30.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII, z podziałem na grupy, w piątek 8 października, o godz. 19.00.

W godzinach pracy kancelarii parafialnej trwa przyjmowanie rezerwacji Mszy św. na nowy rok kalendarzowy 2022 – w intencji żyjących (rocznice urodzin, ślubów etc.) oraz za zmarłych.

Organizujemy kolejną zbiórkę elektronicznego złomu (elektro-śmieci) wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Misjo”. Zużyty sprzęt można składać na placu probostwa do 5 października przed południem.

W dniach 16 – 24 października odbędą się w naszej parafii Misje Święte, na zakończenie Roku Jubileuszowego 100-lecia budowy naszego kościoła. Poprowadzą je Ojcowie Oblaci. Już dziś polecamy modlitwie misjonarzy i planowane misje.

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski, miesięcznik dla dzieci Staś, do nabycia przy wyjściu z kościoła.