WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (10 PAŹDZIERNIKA 2021)

Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski, pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Dziś tradycyjnie przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe na godz. 15.15.

Od piątku 1 października odprawiamy codziennie Nabożeństwa Różańcowe. W tygodniu od godz. 17.15, zaś w Niedziele od godz. 15.15. Do udziału zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież.

W środę 13 października przeżywać będziemy ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Rozpoczniemy modlitwą różańcowa o godz. 17.15. Msza św w intencji członków Bractwa Różańcowego oraz czcicieli NMP o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja z figurą NMP Fatimskiej i ze świecami, a na zakończenie Apel Jasnogórski.

Od soboty 16 października rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte na zakończenie Roku Jubileuszowego 100-lecia budowy naszego kościoła. Poprowadzą je Misjonarze Oblaci NMP,
o. Marcin Szafors z Gdańska oraz o. Robert Grabka z Katowic. Przygotowujemy okolicznościowy folder z planem Misji oraz krótkim listem ks. Proboszcza do Parafian. Będzie go można zabrać z kościoła od poniedziałku wieczorem. Prosimy by podarować go także nowym sąsiadom. Chcemy do nich dotrzeć z serdecznym zaproszeniem.

W najbliższą sobotę 16 października o godz. 11.00 przy ul. Kryształowej ks. Arcybiskup Wiktor Skworc, nasz Metropolita, dokona pobłogosławienia placu budowy kościoła św. Jana Pawła II oraz krzyża misyjnego. Zapraszamy do udziału w tym historycznym wydarzeniu wszystkich parafian, a szczególności mieszkańców ulic: Kryształowej, Kaskady, Sumów, Piwonii i Nagietek.

W godzinach pracy kancelarii parafialnej trwa przyjmowanie rezerwacji Mszy św. na nowy rok kalendarzowy 2022 – w intencji żyjących (rocznice urodzin, ślubów etc.) oraz za zmarłych.

W dniu dzisiejszym ks. Proboszcz głosi słowo Boże w Żorach w parafii św. Stanisława biskupa i męczennika i zbiera kolektę na budowę nowego kościoła św. Jana Pawła II. Parafian z Żor otaczamy wdzięczną modlitwą.

Dziś rozpoczynają posługę czterej nowo ustanowieni Nadzwyczajni Szafarze Najświętszego Sakramentu. Przy tej okazji przypominamy o zasadach przyjmowania Komunii św. w trwającej jeszcze pandemii. Pierwsze podchodzą osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę, czyniąc to we właściwy sposób, w sposób widzialny dla Szafarza, a więc nie odchodząc… Na sam koniec przystępują osoby, które pragną przyjmować Pana w Komunii św. do ust. Ciągle jeszcze na Liturgii obowiązują nas maseczki. Zachęcamy także do dezynfekcji rąk.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień 17 października kolekta specjalna, na pokrycie kosztów renowacji figury św. Franciszka. Za złożone ofiary i przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nasza gazetka Królowa Polski, miesięcznik dla dzieci Staś, do nabycia przy wyjściu z kościoła.