WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (2 STYCZNIA 2022)

Dziś w Liturgii przypada II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Zapraszamy dziś na Nieszpory Kolędowe na godz. 15.15.

W czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym, o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Tego dnia Nieszporów nie będzie.

Dnia 6 stycznia tradycyjnie zapraszamy na Kolędowy Koncert Noworoczny, w wykonaniu Orkiestry Górniczej, pod dyrekcją Pana Mirosława Kaszuby. Początek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

W Uroczystość Trzech Króli odbędzie się także przed Spodkiem w centrum Katowic: Betlejem w Polsce. Zachęcamy do udziału. Dyrektorem artystycznym tego koncertu jest nasz parafianin Pan Adam Szewczyk.

Informacja dotycząca tegorocznej kolędy. Podobnie jak przed rokiem, z powodu pandemii planujemy kolędowe przejście poszczególnymi ulicami parafii, według planu, który znajduje się na stronie internetowej i w gazetce parafialnej Królowa Polski. Rozpoczniemy 3 stycznia (w poniedziałek). Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy przed domem, gdzie udzielać będziemy błogosławieństwa i dokonamy pokropienia rodzin i ich domów wodą święconą, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa! W dni tygodnia rozpoczynać będziemy od godz. 16.00, zaś w soboty i Niedziele od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gazetce, na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotach.

W dniu kolędowego przejścia odprawiona będzie Msza św. w intencji parafian z ulic nawiedzanych danego dnia o godz. 18.00. Po Mszy św. można będzie zabrać do domu poświęconą kredę, by napisać na drzwiach: K+M+B 2022.

Będą także możliwe indywidualne wizyty duszpasterskie, po telefonicznym ustaleniu daty i godziny, jednak dopiero w miesiącach lutym i marcu. Prosimy by w tej sprawie dzwonić na numer: 32/ 202-97-12, w tygodniu, w godz. 8.30–9.30 lub 12.00–13.00 lub 19.00-19.30.

W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca stycznia. Tradycyjnie odprawimy wszystkie nabożeństwa odprawiane co miesiąc.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. W Uroczystość Trzech Króli kolekta na misje. W przyszłą niedzielę kolekta na ogrzewanie. Za wszelkie dowody troski o parafię – przelewy i inne sposoby wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dziś po Mszach św. przy wyjściu z kościoła do nabycia płyta z pastorałkami „Zaśpiewajmy Kolędę”, w cenie 28 zł oraz kalendarz parafialnycegiełka”, na rok 2022 – w cenie 25 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Staś oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”. Apostolstwo Chorych – gratisowo.