WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (9 STYCZNIA 2022)

Dziś w Liturgii przypada Święto Chrztu Pańskiego. Okazujemy Panu Bogu wdzięczność za dar chrztu św., wiarę naszych rodziców i chrzestnych oraz za dar Kościoła – Sakramentu Zbawienia.

Dziś z racji kolędowego przejścia nie będzie w naszym kościele Nieszporów Niedzielnych.

Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły w Roku Liturgicznym, tradycyjnie jednak śpiew kolęd przedłużamy aż do Uroczystości Ofiarowania Pańskiego, do dnia 2 lutego.

Spotkanie opłatkowe Przełożonych Róż Bractwa Różańcowego odbędzie się w sobotę 15 stycznia, o godz. 16.00 w salce vis-a-vis probostwa.

Trwa kolędowe przejście ulicami parafii. Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy przed domem, gdzie udzielamy błogosławieństwa i dokonujemy pokropienia rodzin i ich domów wodą święconą, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa! W dni tygodnia rozpoczynamy od godz. 16.00, zaś w soboty i Niedziele od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gazetce, na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotach.

W dniu kolędowego przejścia odprawiamy Mszę św. w intencji parafian z ulic nawiedzanych danego dnia o godz. 18.00. Po Mszy św. można zabrać do domu poświęconą kredę, by napisać na drzwiach: C+M+B 2022.

Indywidualne wizyty duszpasterskie, będą możliwe po telefonicznym ustaleniu daty i godziny, jednak dopiero po 21 stycznia. Prosimy by w tej sprawie dzwonić na numer: 32/ 202-97-12, w tygodniu, w godz. 8.30–9.30 lub 12.00–13.00 lub 19.00-19.30.

Dziś kolekta na ogrzewanie. Za tydzień kolekta specjalna, na pokrycie kosztów renowacji figur. Za tydzień przy wyjści z kościoła po Mszach św. zbiórka na budowę kaplicy w Kokotku. Za wszelkie dowody troski o parafię – przelewy i inne sposoby wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać!

Dziś po Mszach św. można nabyć cegiełki: płytę z pastorałkami „Zaśpiewajmy Kolędę”, w cenie 28 zł, kalendarz parafialny na rok 2022 – w cenie 20oraz pamiątkowy Złoty Medal – z okazji 100-lecia budowy kościoła w cenie 15 zł. W zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.